Zámek a zahrady Sanssouci – zájezdy pro školy do BerlínaVodní park Tropical Island – školní zájezdy do BerlínaTropical Island – tropická vesniceTropical Island – tobogányŠkolní zájezd do Tropical IslandKopule Reichstagu – školní zájezdy do BerlínaKopule Reichstagu – exkurze pro školyBraniborská brána – zájezdy pro školy do BerlínaBerlín – Topografie des Terrors

ZA PAMÁTKAMI BERLÍNA

Číslo programu: DEP05

Informace

Poznávací zájezd do hlavního města Německa. Při návštěvě Berlína uvidíme historické památky, moderní stavby, budovy významných německých institucí i mementa událostí minulého století. V případě zájmu je možné do programu zařadit návštěvu vodního světa Tropical Islands.

Ubytování: hostel.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
doprava 1x ubytováni
průvodce 1x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné veřejnou dopravou
Kopule Reichstagu – školní zájezdy do Berlína

Program

1. den: dopoledne přesun do Berlína. Výběr z těchto pamětihodností. BERLÍN * ALEXAN-DERPLATZ – nejznámější berlínské náměstí, pojmenované po císaři Alexadru. TELEVIZNÍ VĚŽ – stále největší stavba metropole, z vyhlídkové plošiny pěkný výhled. UNTER DEN LINDEN – jedna z nejznámějších berlínských ulic. BRANIBORSKÁ BRÁNA – svědek řady významných událostí, symbol Berlína. ZEUGHAUS – bývalá zbrojnice, krásná barokní stavba. FRIEDRICHSWER-DERSCHE KIRCHE – sochařská sbírka národní galerie.

Braniborská brána – zájezdy pro školy do Berlína

KATEDRÁLA SV. HEDVIKY – nádherné reliéfy. BERLINER DOM – největší kostel v Berlíně z poloviny 18. století. ROTES RATHAUS (Červená radnice) – monumentální stavba z cihel. MUZEJNÍ OSTROV – ostrov mezi dvěma ra-meny Sprévy je kolébkou berlínských dějin. Zapsán je na Seznam kulturního dědictví UNESCO. PERGAMONMUSEUM – sbírky řeckého, římského a asijského umění. GEMÄLDEGALERIE – vý-jimečná sbírka evropských mistrů. POTSDAMERPLATZ – nejmodernější evropská architektura. KAISER-WILHELM-GEDÄCHTNISKIRCHE – pamětní kostel císaře Viléma I. SIEGESSÄULE (Ví-tězný sloup) – vztyčen na památku vítězství v prusko – dánské válce. REICHSTAG – budova ně-kdejšího říšského sněmu, dnes sídlo německého parlamentu. Lze vyjet výtahem na skleněnou kopuli, nádherný výhled. CHECKPOINT CHARLIE – muzeum Berlínské zdi a rozdělení Berlína. HOLOCAUST MAHNMAL – památník holocaustu, muzeum. OLYMPIJSKÝ STADION – postaven pro olympijské hry v roce 1936. Možnost projížďky lodí po kanálech.

Berliner Dom – školní zájezdy do Berlína

2. den: POSTUPIM * SANSSOUCI – jeden z nejkrásnějších zámeckých komplexů v Evropě. Rozsáhlý park tvoří několik krásných zahrad. Možnost prohlídky Nového paláce nebo zámku Charlottenhof. Berlínské a postupimské parky jsou zapsány na Seznam kulturního dědictví UNESCO.

Zámek a zahrady Sanssouci – zájezdy pro školy do Berlína

V případě zájmu: TROPICAL ISLAND – odpoledne možnost koupání v tropickém ráji vzniklém v bývalé hale na výrobu vzducholodí.

Vodní park Tropical Island – školní zájezdy do Berlína

Mapa

Předběžná cena:3 300 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.