Zájezdy pro školy – OxfordŠkolní zájezdy – Rotterdam

S ROBINEM HOODEM DO STŘEDNÍ ANGLIE

Číslo programu: UKP30

Informace

Poznávací školní zájezd do střední Anglie. Zájezd je možné prodloužit o další programové dny.

Ubytování: 4x hostitelské rodiny v Birminghamu a 1x v kajutách na trajektu.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava trajekt přes kanál La Manche 5x ubytováni
průvodce 4x polopenze + obědový balíček cestovní pojištění
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné veřejnou dopravou

Program

1. den: odjezd během dne, noční přesun přes Německo do Nizozemska.

2. den: ROTTERDAM – návštěva významné obchodní i kulturní křižovatky Holandska. Podél řeky Nová Máza a mezi kanály bývalých doků stojí moderní architektonické skvosty a mrakodrapy. Mezi nejpozoruhodnější stavby patří slavný Kijk-Kubus nebo moderní tržnice Markthal. Výhled na město je z věže Euromast. V odpoledních hodinách přesun do přístavu, noční plavba trajektem z Rotterdamu do anglického přístavu Hull s ubytováním v kajutách.

3. den: SHERWOOD – procházka slavným lesem, ve kterém loupil Robin Hood. NOTTINGHAM – město bylo domovem legendárního Robina Hooda.

4. den: BIRMINGHAM – procházka centrem města. BLACK COUNTRY LIVING MUSEUM – jak to vypadalo v 60. letech 20. století v typickém anglickém průmyslovém městě se můžete dozvědět právě v tomto muzeu pod otevřeným nebem. Vedle městských uliček vedou vodní kanály pro efektivní přepravu průmyslových výrobků. Zároveň skanzenem projíždějí dobové autobusy nebo trolejbusy. RAF MUSEUM – muzeum ukrývá obsáhlou sbírku historických vojenských letounů i soudobých stíhaček z arzenálu Královského letectva. Velká část expozice je vyčleněna pro výstavu věnované studené válce.

5. den: COVENTRY – prohlídka města. Mezi symboly města patří pozůstatky staré katedrály s. Michaela. COVENTRY TRANSPORT MUSEUM – návštěva dopravního muzea. CADBURY WORLD – právě v Birminghamu stojí čokoládovna tradiční anglické značky Cadbury. Půjdeme na prohlídku expozice věnovanou výrobě čokolády. Nebude chybět ani ochutnávka.

6. den: STRATFORD NAD AVONOU – prohlídneme si rodné město Williama Shakespeara. Navštívíme Holy Trinity Church, kde je slavný dramatik pohřben a projdeme se podél řeky Avon. WARWICK CASTLE – středověký hrad stojí nad řekou Avon. Hrad byl postaven v 11. století Vilémem Dobyvatelem.

7. den: OXFORD – celodenní návštěva nejvýznamnějšího anglického univerzitního města. Nejprve si společně prohlídneme nejzajímavější stavby. Pozoruhodná je budova čítárny univerzitní knihovny Radcliffe Camera. Poté možnost exkurze do nejvyhlášenější oxfordské koleje Christ Church College. Její jídelna je známá z filmů s Harry Potterem. Dále je možné i navštívit některá z oxfordských muzeí (Ashmolean Museum nebo Museum of Natural History). V závěru návštěvy Oxfordu bude volno na nakupování nebo odpočinek. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun zpět do ČR.

8. den: návrat během dne zpět domů.

Program je možné přizpůsobit Vašim požadavkům a je možné ho prodloužit o další programové dny nebo zkrátit na 7 dní. Místo Oxfordu je možné strávit poslední den v Londýně.

Mapa

Předběžná cena:12 900 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.