Ve městě Lucemburk – školní zájezdStezka údolím Mullerthal v LucemburskuŘímské památky v TrevíruLucemburk – Adolfův mostHrad Vianden v LucemburskuHistorické centrum ŠtrasburkuCentrum města LucemburkBudova Evropského parlamentu ve Štrasburku

LUCEMBURSKO A ŠTRASBURK

Číslo programu: DEP18

Informace

  • Školní zájezd do nejmenší země Beneluxu, na západ Německa a do francouzského Štrasburku.
  • Lucembursko pro školy.
Centrum města Lucemburk
Ubytování: hostel.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů

 

 

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd na západ Německa.

2. den: v ranních nebo dopoledních hodinách dorazíme na západ Německa. COCHEN – ráno se zastavíme ve vinařském městečku na břehu Mosely. Městečku vévodí stejnojmenný hrad. TREVÍR – jedno z nejstarších měst Německa bylo založeno Římany. Pro Římany se jednalo o nejdůležitější město na sever od Alp. Do dnešní doby mnoho římských památek bylo dochováno a my si je projdeme. Uvidíme například bránu Porta Nigra, Konstantinovu baziliku a katedrálu sv. Petra, římské lázně a amfiteátr či další zajímavosti Trevíru.

Římské památky v Trevíru

3. den: LUCEMBURK – prohlídka hlavního města Lucemburska. MULLERTHAL – oblast označovaná jako Malé lucemburské Švýcarsko. V údolí se nachází plno nezvyklých skalních útvarů, skalních měst a propastí. Pro oblast jsou typické vodní mlýny, které ji dali jméno. My si část této nádherné krajiny projdeme. ECHTERNACH – nejstarší město Lucemburska. Město začalo vznikat kolem benediktinského kláštera ze 7. století. Dominantou města je bazilika svatého Petra a Pavla.

Stezka údolím Mullerthal v Lucembursku

4. den: VIANDEN – středověký hrad, který se začal stavět v 11. století na místě původní římské pevnosti. Na hradě se narodil český král Jan Lucemburský. Pobýval zde spisovat Victor Hugo, který má ve městě své muzeum. ETTELBRÜCK – navštívíme památník a muzeum věnované významné postavě 2. světové války, generála Pattona. LUCEMBURK – v podvečerních hodinách se podíváme na hrob generála Pattona a bude nás čekat podvečerní prohlídka čtvrti Grund.

Hrad Vianden v Lucembursku

5. den: SCHENGEN – krátce se zastavíme v malé vesničce na břehu řeky Mosely, která se stala jedním ze symbolů evropského společenství. Celý zbytek dne strávíme prohlídkou města na východě Francie. ŠTRASBURK – významné město se pyšní historickým centrem podél vodních kanálů i obřím moderním komplexem parlamentu Evropské unie. V hlavním městě Alsaska uvidíme hrázděné domky ve čtvrti Petite France a katedrálu Notre Dame. Lodí budeme plout po kanálech až k významným budovám a institucím Evropské unie.

Budova Evropského parlamentu ve Štrasburku

6. den: návrat v ranních hodinách zpět ke škole.

Mapa

Předběžná cena:8 400 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.