Praktické informace pro rodiče

Vážení mladí cestovatelé/rodiče,

jsme moc rádi, že si nás Vaše škola vybrala a že s námi pojedete poznat kousek světa. Cestovní kancelář Hoška Tour vozí lidi za poznáním i odpočinkem již od roku 1991. Jsme připraveni ukázat Vám to nejlepší z dané destinace a zprostředkovat Vám doufáme jen samé hezké zážitky. To vše bezpečně, s pomocí našich zkušených a fundovaných průvodců, kteří budou dohlížet na organizaci a informační stránku Vaší cesty. Níže najdete několik základních bodů k našim zájezdům. Pokud máte nějaké další dotazy, obracejte se prosím na zástupce školy.

Tým CK HOŠKA TOUR

Doprava


Při autobusových zájezdech používáme nejmodernější klimatizované autobusy s toaletou a bezpečnostními pásy na všech sedadlech. V autobuse je možnost zakoupit si teplé a studené nápoje.

Pojištění


Cestovní kancelář je ze zákona pojištěna proti úpadku u pojišťovny Union, a.s. Cestovní kancelář zajišťuje účastníkům, prostřednictvím pojišťovny Union, pojištění pro hrazení léčebných výloh v zahraničí, hrazení stornopoplatků, úrazu a ztrátu zavazadel. V každém případě je nutné mít s sebou kartu zdravotní pojišťovny (modrá kartička) – evropský průkaz zdravotního pojištění. Při případném lékařském ošetření je vyžadována. Více informací o cestovním pojištění je na stránkách zajezdy-skoly.cz/prakticke/cestovni-pojisteni/.

Storno zájezdu

V případě, že žák/student nemůže zájezd absolvovat, je potřeba, aby neprodleně informoval školu a CK. Nejjednodušší řešení je, když škola najde náhradníka. V každém případě je nutné si nechat vypsat pro všechny případy od lékaře lékařskou zprávu s diagnózou a nedoporučením cestovat. Všichni účastníci jsou pojištěni proti stornu a je tedy možné nárokovat vrácení peněz u pojišťovny. Pro další informace se obraťte na CK.

Celní a devizové předpisy


Je potřeba ověřit, zda do cílové či tranzitní země není potřeba vízum a zda stačí občanský průkaz nebo je potřeba cestovní pas a jaká je vyžadována platnost. Apelujeme především na cizí státní příslušníky, aby si ověřili podmínky vstupu do země.

Ubytování


Ubytování pro školy bývá v hostelech ve vícelůžkových pokojích nebo v hotelech. V hostelech často bývá společenská místnost, někdy pingpongový stůl, fotbálek, deskové hry k zapůjčení a možnost venkovních aktivit. Někdy je potřeba vzít s sebou spacák či povlečení.

Hostitelské rodiny ve Velké Británii


Rodina přebírá účastníka přímo u autobusu na setkávacím místě. Účastník žije v domě přímo s rodinou, která jinak žije běžný život (chodí do práce, venčí pejsky…). Účastníci jsou ubytování v jednom pokoji obvykle po 2 až 4. Toaleta a koupelna může být sdílená se zbytkem rodiny. Stejně tak strava bývá podávaná ve společné jídelně. Hostitelská rodina nemá povinnost vést konverzaci, ale může tak učinit. Hlavně záleží na účastnících, jestli budou mít zájem trávit čas s rodinou. Základem je vždy slušné chování. Také je potřeba dávat pozor na majetek rodiny a v žádném případě nestahovat nelegální obsah v případě připojení na wifi rodiny. Zvykem bývá rodině přivézt drobný dárek nebo suvenýr typický pro náš domov (např. místní potraviny mimo alkoholu). Strava se skládá ze snídaně + obědového balíčku + večeře, začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Při rozdělování do rodin jsou zohledňovány alergie (např. na zvířata, aby v rodině nebyli domácí mazlíčci). Stejně tak jsou zohledňovány potravinové alergie – rodina zajistí stavu bez alergenů, ale platí se příplatek 8 GBP za den, celiatikům se doporučuje vzít s sebou vlastní pečivo.

Strava


Většina zájezdů je s polopenzí nebo se snídaní. Obvykle zajišťuje hostel nebo hotel sám. V případě některých destinací (obvykle Švýcarsko) poskytuje self-catering cestovní kancelář. U takových zájezdů je již v nabídce uvedeno, že strava je z českých zdrojů. V průběhu dne bývá možnost se naobědvat v restauracích či bufetech během osobního volna ve městech či u atrakcí. Bývá také možnost nákupu potravin v obchodě. Záleží na domluvě s průvodcem, který místo doporučí. U zájezdů s ubytováním v hostitelských rodinách domácí každé ráno připraví obědový balíček. U většiny zájezdů je potřeba počítat s jídlem na cestu tam a zpátky.

U zájezdů pouze se snídaní není potřeba se obávat, že by nebyla možnost dát si večeři. Při takovém zájezdu bývá v závěru dne volno na místě s větším množstvím restaurací nebo se společně navštíví foodcourty (např. u zájezdů do Velké Británie na tzv. Services) s větším množstvím restaurací.

Prosíme o uvádění alergenů již při přihlašování.

Vstupné


Vybírá cestovní kancelář v místní měně v průběhu zájezdu. Výjimkou jsou zájezdy, kde CK rezervuje a platí předem, např. do Velké Británie, Osvětimi apod. U těchto zájezdů se vstupné platí předem cca 14 dní před zájezdem v českých korunách.

Předodjezdové pokyny


Veškeré důležité informace k zájezdu dostanete shrnuté v předodjezdových pokynech. V těchto pokynech mimo jiného bude uveden i čas odjezdu nebo výše vstupů. Pokyny zasíláme přibližně 4 týdny před odjezdem tak, aby tam vždy byly co nejaktuálnější informace. Prosíme o jejich důkladné prostudování.