Pláže na ostrově Kurská Kosa – školní zájezdy do PobaltíNárodní park Kemeri – školní zájezdy do LotyšskaNáměstí ve městě Riga – zájezdy pro školy do PobaltíMěsto Vilnius – zájezdy pro školy do LitvyHrad ve městě Kaunas – školní zájezdy do Litvy

POBALTÍ

Číslo programu: LI01

Informace

Poznávací školní zájezd do Litvy a Lotyšska. V případě zájmu je možné program prodloužit o návštěvu hlavního města Estonska – Talinnu.

Ubytování: hotely (obvykle 3*).
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytování trajekt na Kurskou kosu
průvodce 4x snídaně cestovní pojištění
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné veřejnou dopravou

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách, noční přesun přes Polsko do Litvy.

2. den: VILNIUS – prý nejkrásnější z pobaltských hlavních měst. Město je plné staveb cihlové gotiky. Mezi největší zajímavosti patří chrám sv. Anny, brána Aušroš, hlavní klasicistní katedrála se zvonicí, čtvrť umělců, Gediminasův hrad, památník Franka Zappy, univerzita. Centrum města je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO.

Město Vilnius – zájezdy pro školy do Litvy

3. den: TRAKAI – hrad stojí na ostrově a byl sídlem litevských knížat. KAUNAS – kulturní bašta s krásnou architekturou. Mezi zajímavosti patří náměstí Rotušés aikišté s kupeckými domy a radnicí, katedrála sv. Petra a Pavla. MUZEUM ČERTŮ – neobvyklá sbírka figurek a sošek zobrazujících ďábly a čerty.

Hrad ve městě Kaunas – školní zájezdy do Litvy

4. den: KURSKÁ KOSA – výlet na písečný poloostrov, který je zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Zde se vydáme do národního parku „Severská Sahara“, kde jsou duny vysoké až 100 metrů. Poté navštívíme i národní park Neringa s Vrchem čarodějnic. DELFINÁRIUM – během návštěvy poloostrova zavítáme do podmořského akvária s delfináriem. KLAIPÉDA – strategické přístavní město a centrum výroby jantarových šperků a ozdob.

Pláže na ostrově Kurská Kosa – školní zájezdy do Pobaltí

5. den: HORA KŘÍŽŮ – zastávka u umělého pahorku pokrytého stovkami křížů. KEMERI – návštěva vyhlášeného lotyšského národního parku. Podnikneme procházku pohodlnou stezkou lesem a po dřevěných chodnících okolo rašeliniště k vyhlídkové věži nad jezerem. JURMALA – na závěr dne odpočinek v přímořském letovisku. Podél borovicového háje se táhne zdánlivě nekonečně dlouhá písečná pláž.

Národní park Kemeri – školní zájezdy do Lotyšska

6. den: RIGA – středověké jádro města je na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Velká a Malá Riga, dům Černohlavců, památník „Socha Svobody“, katedrály, prezidentský palác. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun zpět domů.

Náměstí ve městě Riga – zájezdy pro školy do Pobaltí

7. den: v ranních hodinách návrat zpět do ČR.

V případě zájmu možnost prodloužení o další 2 dny s návštěvou Talinnu a dalších zajímavostí Lotyšska.

Mapa

Předběžná cena:10 900 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.