TO NEJ SALCBURSKA A SALCBURK

Číslo programu: ATH19

Informace

  • Veškeré jízdné lanovkami a vstupy do pamětihodností jsou v ceně zájezdu.
  • Každý den je možnost koupání v krytých lázních i přírodních koupalištích.

 

Ubytování: hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytování
průvodce 4x polopenze
jízdné lanovkami vstupné do pamětihodností
Fakultativně

Do programu je možné zahrnout tyto zajímavost.

Program

1. den: odjezd v nočních hodinách. Přesun do Rakouska. HOHENWERFEN – prohlídka středověkého hradu trůnícího na skále uprostřed údolí řeky Salzach. V poledních hodinách příjezd na ubytování. Odpolední program podle polohy ubytování.

2. den: LICHTENSTEINKLAMM – pohodlnou stezkou skrze jednu z nejhlubších i nejlepších alpských soutěsek. Stěny jedné z nejkrásnějších soutěsek dosahují výšky až 300 metrů. ALPENDORF – výjezd lanovkou na horu Geisterberg. Vycházka v horském prostředí.

3. den: FULSECK – lanovkou na vrchol s panoramatickými výhledy na údolí Gasteinertal a četné alpské vrcholky. Lehká pěší túra v okolí vrcholku hory. STUBNERKOGEL – kabinkovou lanovkou na vrchol nacházející se přímo nad lázeňským městečkem Bad Gastein. Výhledy nabízí 140 metrů dlouhý vysutý most. Z vyhlídky Glocknerblick bývá zase k vidění nejvyšší rakouská hora. ALPENTHERME GASTEIN – v případě zájmu návštěva zážitkových termálních lázní přímo uprostřed údolí Gastein.

4. den: WEIßSEE – lanovkou přímo do masivu Vysokých Taur. Procházka podél “bílého” jezera s výhledy na skalnaté štíty okolních vrcholků. KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – procházka stezkou podél nejvyšších vodopádů ve střední Evropě. HOHE TAUERN CENTRUM – návštěva moderní expozice věnované přírodě národního parku Hohe Tauern, která stojí u městečka Mittersill. Večer si ještě můžeme projít centrum městečka Zell am See.

5. den: UNTERSBERG – výjezd lanovkou na horu tyčící se přímo nad městem Salzburg. SALZBURG – celodenní prohlídka města včetně návštěv pamětihodností města a plavby vyhlídkovou lodí „Amadeus Salzburg“ po řece Salzach v centru města. HOHENSALZBURG – prohlídka salcburské pevnosti. Dále možnost návštěvy rodného domu W. A. Mozarta a jeho rezidence, galerie moderního umění a přírodovědného či jiného muzea. Ve večerních hodinách odjezd a návrat v nočních hodinách zpět do ČR.

Mapa

Předběžná cena:8 900 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.