KRÁSY ŠVÝCARSKA

Číslo programu: CH08
6 dní
Kategorie:

Informace

  • Veškeré jízdné lanovkami dle programu zdarma.
  • Lanovkami až do 3300 metrů nad mořem.
  • Návštěva hlavního města Lichtenštejnska – Vaduzu.
  • Ubytování ve vyhlášeném letovisku Svatý Mořic.

Zájezd do jedné z nejmalebnějších horských oblastí Švýcarska – Engadin. Engadin je horské údolí umístěné okolo Svatého Mořice v nadmořské výšce přes 1600 metrů nad mořem. Během programu využijeme jízd vlakem po tratích slavného Bernina a Glacier Expressu. Zároveň budeme moci podniknout několik krásných procházek a túr vysokohorskou krajinou po bezpečných stezkách. Tyto vycházky můžeme podniknout přímo v horských masivech s použitím lanovek nebo okolo zajímavých míst v údolích. A takových je v Engadinu hned několik.

Vzhledem k provozním obdobím lanovek je tento program možné realizovat pouze od poloviny června do začátku října (přesný termín navrhneme na dotaz).

Ubytování: hostel, obvykle čtyřlůžkové pokoje.
Stravování: polopenze (snídaně formou bufetu, večeře podávané).
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni jízdné lanovkami
průvodce 3x polopenze jízdné vlaky dle programu
Fakultativně

Zde si můžeme pustit také video ze zájezdu vhodné pro virtuální brýle.

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách, noční přesun přes Německo do Švýcarska.

2. den: VADUZ – ranní prohlídka hlavního města Lichtenštejnska, kterému vévodí na kopci hrad. Hrad je sídlem lichtenštejnských knížat. JULIERPASS 2284 m – zastávka na jednom z nejvýznamnějších alpských horských přechodů, který byl využívaný již v římských dobách. ST. MORITZ 1822 m (Svatý Mořic) – sportovní a lázeňské středisko obklopeno třítisícovými vrcholy. PIZ NAIR – lanovkou na třítisícový vrchol, kruhový výhled do oblasti Engadinu. Na závěr dne možnost vycházky okolo jezera ve Svatém Mořici.

3. den: DIAVOLEZZA 2973 m – výlet lanovkou na vrchol s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty včetně samotného vrcholu Piz Bernina. BERNINAPASS 2093 m – horské sedlo s malebným jezerem. BERNINA EXPRESS – vlakem po trati legendárního expresu ze stanice Poschiavo do Ospizio Bernina. Vycházka kolem dvou ledovcových jezer v sedle Bernina. MORTERATSCH – vycházka ledovcovou morénou až pod ledovec.

4. den: CORVATSCH – výjezd lanovkou do výšky 3 295 m za kruhovými výhledy na okolní vrcholy. Vynikající panorama včetně výhledu na vrchol Piz Bernina 4049 m. Poté možnost vycházky od mezistanice Murtel na další vyhlídkové místo. MALOJA – vycházka okolo ledovcových puklin k vyhlídkové věži. Ve zbytku dne možnost pobytu ve Svatém Mořici.

5. den: ALBULA – cesta vlakem po legendární železniční trati ze stanice St. Moritz do městečka Tiefencastel. Vlak se zde kroutí v točitých tunelech, překonává řadu mostů a galerií. Cestou zastávka s vycházkou na železniční viadukt Landwasser. VIAMALA – návštěva romantické soutěsky. CHUR – prohlídka historického jádra města, které je plné dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních městských domů. Nakonec zbude i volno s možností nákupů. Ve večerních hodinách, noční přesun zpět do ČR.

6. den: návrat v brzkých ranních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:10 800 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.