Údolí řeky Rýn – zájezdy pro školy do NěmeckaPoutní místo Maria LaachMěsto Lucemburk – LucemburskoKoblenz – soutok Rýna a MoselyKoblenz – pevnost nad městemFrankfurt nad Mohanem – školní zájezdyCentrum města Frankfurt nad MohanemBazilika v Bonnu – školní zájezdyAdolfův most v Lucemburku – školní zájezd

ZÁPADNÍ NĚMECKO A LUCEMBURSKO

Číslo programu: DEP15

Informace

  • Školní zájezd na západ Německa a do Lucemburska.
Ubytování: hostel.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
Údolí řeky Rýn – zájezdy pro školy do Německa

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd na západ Německa.

2. den: první den strávíme v malebném údolí řeky Rýna. Jeden úsek po řece Rýn poplujeme i na lodi, ze které uvidíme hrady a vinice. LORELEY – skálu nad Rýnem proslavila báseň německého básníka s uměleckým pseudonymem Heinrich Heine. V minulosti se v zákrutě Rýna mezi skalami stalo mnoho osudných neštěstí, což dalo vzniknout legendě o víle vábící posádky plavidel. SANKT GOARHAUSEN – městečku na břehu řeky Rýn vévodí hrady i vyhlídky nad městem. KOBLENZ – město na soutoku Rýna a Mosely. Navštívíme známé místo “Deutsches Eck”. MARIA LAACH – poutní místo u malebného jezera v kráteru vyhaslé sopky. Zdejší bazilika je významnou ukázkou románské architektury. Večer přejedeme zpět na ubytování.

Koblenz – soutok Rýna a Mosely

3. den: tento den se vypravíme na výlet do Lucemburska. VIANDEM – hrad na skalním ostrohu je jedním z nejkrásnějších gotických hradů v Evropě. Na hradě vyrůstal český král Jan Lucemburský. Projdeme si tento zajímavý hrad i přilehlé stejnojmenné město. Město i s hradem si oblíbil Victor Hugo, který zde má dnes své muzeum. LUCEMBURK – zbytek dne strávíme prohlídkou hlavního města Lucemburska. V Lucemburku najdeme důležité instituce Evropské unie i hezké historické centrum. Mezi zajímavosti města patří velkovévodův palác, Adolfův most, Katedrála Notre-Dame, Náměstí Jana Palacha nebo kasematy nad řekou Alzette.

Adolfův most v Lucemburku – školní zájezd

4. den: KOLÍN NAD RÝNEM – návštěva důležitého města na řece Rýn. Městu vévodí gotická katedrála svatého Petra. BONN – projdeme si bývalé hlavní město Západního Německa. REMAGEN – významné místo historie druhé světové války. V podvečerních hodinách přesun na ubytování.

Kolín nad Rýnem – katedrála

5. den: prohlídka jednoho z center Německa a významného obchodního střediska. FRANKFURT NAD MOHANEM – město je považováno za finanční centrum Evropy. Sídlí zde Frankfurtská burza, Evropská centrální banka, banka Deutsche bank a další finanční instituce. Pro ně bylo ve městě postaveno mnoho mrakodrapů včetně největší úřední budovy v Evropě. Ve městě se narodil Johann Wolfgang von Goethe, který má zde své muzeum. Muzeí je ve městě na čtyřicet, nejvíc se jich nachází na “Muzejním nábřeží”. V případě zájmu možnost exkurze na frankfurtské letiště. S místním autobusem se dostaneme až na plochu mezi letadla.

Centrum města Frankfurt nad Mohanem

6. den: návrat v brzkých ranních hodinách zpět ke škole.

Mapa

Předběžná cena:8 200 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.