PRŮMYSLOVÁ SEVERNÍ ANGLIE

Číslo programu: UKP20

Informace

  • Program vhodný především pro technické a průmyslové školy.
  • Ubytování v hostitelských rodinách v Liverpoolu.
Ubytování: v hostitelských rodinách, 2–4 studenti v jedné rodině.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel/trajekt do Velké Británie 4x ubytováni
průvodce 4x polopenze + obědový balíček
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v dopoledních hodinách, noční přesun přes Německo do Nizozemska.

2. den: první den strávíme prohlídkou jednoho z nizozemských měst.

a) FLORA HOLAND – ráno se zastavíme na burze květin, při které se pestrobarevné květy draží a rovnou expedují do celého světa. AMSTERDAM – zbytek dne strávíme prohlídkou hlavního města Nizozemska. Projdeme se podél vodních kanálů a půjdeme se podívat do starého přístaviště. Dále uvidíme dům Anny Frankové nebo náměstí Dam. Podle zájmu můžeme navštívit například největší a nejvýznamnější muzeum Nizozemska – Rijksmuseum. Neméně zajímavá je plavba lodí po kanále.

b) ROTTERDAM – celodenní prohlídka města s jedním z nejrušnějších přístavů Evropy i světa. Navštívíme ikonický dům Kijk-Kubus. Dále uvidíme Witte Huis, který byl ve své době nejvyšší budovou či zajímavé tržiště Markthal zastřešené bytovým domem. Podle zájmu navštívíme věž Euromast s vyhlídkovou terasou. Z ni uvidíme například Erasmův most. Přes něj se můžeme dostat k hotelu New York, kde se emigranti loučili s Evropou před cestou do USA.

Ve večerních hodinách se nalodíme na trajekt a přes noc poplujeme do anglického přístavu Hull.

3. den: v ranních hodinách připlujeme do přístavu ve Velké Británii. YORK – . Navštívíme National Railway Museum York ve kterém jsou vystaveny historické britské lokomotivy včetně parní lokomotivy Mallard.

4. den: LIVERPOOL – významné město na břehu Irského moře. Projdeme se historickým přístavem a doky Albert Dock, které jsou dnes kulturním centrem města. Zde je možnost navštívit hned několik muzeí a galerií. Například Museum of Liverpool nebo Merseyside Maritime Museum, které je věnované námořní dopravě. Také je možnost návštěva muzea The Beatles story, neboť rocková kapela Beatles pochází právě z Liverpoolu. Poté si prohlídneme stadion fotbalového klubu Liverpool FC. CHESTER – historické město se zachovanými uličkami hrázděných domů a gotickou katedrálou.

5. den: tento den se vydáme poznávat krásy severozápadního Walesu. HRAD CONVY – . SNOWDONIA – nejvyšší pohoří oblasti Wales, které bylo vyhlášeno jako národní park. CAERNARFON – návštěva středověkého hradu.

6. den: MANCHESTER – . Navštívíme Science and Industry Museum, které je věnované technice a průmyslu, který je pro tuto oblast typický.

7. den: Večer se nalodíme na trajekt a poplujeme v přístavu Hull zpět do Nizozemska.

8. den: v ranních hodinách připlujeme do Nizozemska.

a) prohlídka druhého z měst (Rotterdam nebo Amsterdam) a návrat v ranních hodinách následujícího dne.

b) celodenní přejezd zpět do ČR. Návrat k budově školy ve večerních hodinách.

Předběžná cena:9 000