Národní park KrkaNárodní park Velká PakleniceNP – Velká PakleniceNP – KrkaPostojenská jeskyněNP – Velká PaklenicePostojenská jeskyněPostojenská jeskyně – Proteus AnguinusPrimoštenNP – Velká PakleniceNP – Velká PakleniceNP – KrkaNP – KrkaSplit – ze zvoniceNP – Velká PaklenicePostojenská jeskyněSplit – Národní náměstíNP – Plitvická jezeraSplit – tržnice v parkuŠibenik – Náměstí Chorvatské rep.NP – Plitvická jezeraPrimoštenŠibenik – zastávka u mostu přes KrkuBiograd n. Moru

PŘÍRODNÍ KRÁSY SLOVINSKA A CHORVATSKA

Číslo programu: LMJUYH
6 dní

Popis

Čeká Vás nádherný Slovinský kras. Překrásná řeka Krka nabízí pohledy na kaskády a vodopády, útesy Paklenice nabízejí dobrodružné výpravy horolezcům, turistům vycházku a Plitvická jezera neuvěřitelný zážitek krásy horských vod a lesů. Díky rozvernému pobřeží a nevídané nádheře jsou i Kornati ideálním místem a atraktivní destinací pro výletníky i jachtaře. Nedaleké historické město Šibeník poskytne pohled do bohatého chorvatského kulturního bohatství.

Ubytování: hotel (například v rekreačním středisku Biograd na Moru) / chatky u moře.
Stravování: polopenze (snídaně formou švédského stolu) / vlastní.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1.den: odjezd v podvečerních hodinách, noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

2.den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyň. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká Vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznam přírodního dědictví UNESCO. Odpoledne přesun na Chorvatské pobřeží.

3.den: KRKA – vodopády řeky, vycházka podle vodopádů, možnost vykoupání. ŠIBENIK – prohlídka historického středu: městská lodžie, katedrála sv. Jakuba – nejvýznamnější architektonická památka chorvatské renesance. V podvečer možnost vykoupání v moři.

4.den: KORNATI – fakultativní celodenní lodní výlet na proslulé ostrovy, které jsou zapsány na Seznam přírodního dědictví UNESCO, včetně oběda a možnosti vykoupání. Individuálně možnost rekreace na mořském pobřeží, koupání.

5.den: ráno možnost vykoupání. PAKLENICA – výlet do národního parku v pohoří Velebit. Vycházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. PLITVICKÁ JEZERA – prohlídka kouzelného řetězce jezer, vodopádů, kaskád, prahů a průzračných smaragdových jezírek, přírodního ráje, který proslavily i filmy o Vinnetouovi. Vycházka podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Nejznámější národní park v Chorvatsku, díky své rozmanitosti byl zapsán na Seznam přírodního dědictví UNESCO.

6.den: návrat v dopoledních hodinách.

Mapa

Přibližná cena:6 000