Vláček skrze jeskyni Postojna Jama – Slovinsko pro školyStezka národním parkem KrkaSkočjanské Jamy ve SlovinskuSkály v národním parku Paklenica – exkurze pro školy do ChorvatskaProhlídka Skočjanské jeskyně – exkurze pro školyPostojna Jama ve Slovinsku – školní zájezdyPlitvická jezera – školní zájezdy do ChorvatskaNárodní park Plitvická jezera – zájezdy pro školy do ChorvatskaLodní výlet na KornatiCentrum města Šibenik

PŘÍRODNÍ KRÁSY SLOVINSKA A CHORVATSKA

Číslo programu: CHP05
6 dní

Informace

Čeká Vás nádherný Slovinský kras. Překrásná řeka Krka nabízí pohledy na kaskády a vodopády, útesy Paklenice nabízejí dobrodružné výpravy horolezcům, turistům vycházku a Plitvická jezera neuvěřitelný zážitek krásy horských vod a lesů. Díky rozvernému pobřeží a nevídané nádheře jsou i Kornati ideálním místem a atraktivní destinací pro výletníky i jachtaře. Nedaleké historické město Šibeník poskytne pohled do bohatého chorvatského kulturního bohatství.

Vláček skrze jeskyni Postojna Jama – Slovinsko pro školy
Ubytování: hotel / chatky a mobilní domy u moře.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1.den: odjezd v podvečerních hodinách, noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

2.den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyň. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká Vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznam přírodního dědictví UNESCO. Odpoledne přesun na Chorvatské pobřeží.

Prohlídka Skočjanské jeskyně – exkurze pro školy

3.den: KRKA – vodopády řeky, vycházka podle vodopádů, možnost vykoupání. ŠIBENIK – prohlídka historického středu: městská lodžie, katedrála sv. Jakuba – nejvýznamnější architektonická památka chorvatské renesance. V podvečer možnost vykoupání v moři.

Vodopády v národním parku Krka

4.den: KORNATI – fakultativní celodenní lodní výlet na proslulé ostrovy, které jsou zapsány na Seznam přírodního dědictví UNESCO, včetně oběda a možnosti vykoupání. Alternativně možnost rekreace na mořském pobřeží a koupání.

Lodní výlet na Kornati

5.den: ráno možnost vykoupání. PAKLENICA – výlet do národního parku v pohoří Velebit. Vycházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. PLITVICKÁ JEZERA – prohlídka kouzelného řetězce jezer, vodopádů, kaskád, prahů a průzračných smaragdových jezírek, přírodního ráje, který proslavily i filmy o Vinnetouovi. Vycházka podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Nejznámější národní park v Chorvatsku, díky své rozmanitosti byl zapsán na Seznam přírodního dědictví UNESCO.

Národní park Plitvická jezera – zájezdy pro školy do Chorvatska

6.den: návrat v dopoledních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:8 900 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.