ŘímŘímŘímŘímŘímŘímŘímŘímŘímŘímPisaPisaPisaMilánoMilánoMilánoMilánoFlorencieFlorencieFlorencieFlorencieFlorencieFlorencieFlorencie

ITALSKÉ METROPOLE

Číslo programu: LMJUYH

Popis

 

Ubytování: 3x bungalovy Řím, 1x hotel Miláno, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.
Stravování: snídaně formou bufetového stolu.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytováni
průvodce stravování dle dohody
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách. Noční přesun přes Rakousko do Florencie.

2. den: FLORENCIE – metropole Toskánska je přeplněna historickými památkami. KATERDRÁLA – prý architektonický zázrak. BAZILIKA – chrám slavných. PONTE VECCHIO – pověstný most. SOCHA DAVIDA – jedna z nejznámějších soch. GALERIE UFFZI – světoznámá galerie a mnoho dalších památek. V podvečer přesun do Říma.

3. – 4. den: dopoledne přesun. ŘÍM – věčné město s celou řadou historických a kulturních památek. Pěší putování městem s možností použití městské dopravy. KOLOSEUM – nejvýznamnější římský amfiteátr. KAPITOL – Kapitolská muzea s krásnými sbírkami plastik a obrazů, výhled na Forum Romanum. FORUM ROMANUM – společenské středisko města, jednotliví císaři zde nechávali budovat nové chrámy a památníky. KONSTANTINŮV OBLOUK – vítězný oblouk, jeden z posledních monumentů císařského Říma. ŠPANĚLSKÉ SCHODY – srdce turistického Říma. FONTÁNA DI TREVI – nejznámější fontána, symbol města. Dodnes se zachovala pověra, že je potřeba vhodit do fontány minci, chcete-li se do Říma vrátit. To se však musí udělat tak, že se obrátíte zády k fontáně a hodíte pravou rukou přes levé rameno. PANTHEON – chrám „všech bohů“, nejlépe zachovalá antická stavba v Římě. PIAZZA NAVONA – nejkrásnější římské náměstí musíte určitě vidět. Ve večerních hodinách odjezd. VATIKÁN – nejmenší stát světa, sídlo papeže. Jako nezávislý stát má svou banku, poštu, známky, rozhlas, vlastní železnici a také své vězení. CHRÁM SV. PETRA – nejvýznamnější křesťanská svatyně přitahuje poutníky a turisty ze všech koutů zeměkoule. NÁMĚSTÍ SV. PETRA – monumentální náměstí. Celkem 284 sloupů tvoří půlkruhovou kolonádu. V horní části je umístněno 140 soch svatých. VATIKÁNSKÁ MUZEA – nejvýznamnější umělecké sbírky, Sixtinská kaple. Nocleh v bungalovech v Římě.

5. den: celodenní přesun do Milána. Zastávka v Pise. PISA – právě zde leží jedny z nejznámější italských památek. ŠIKMÁ VĚŽ – jedna z nejznámějších staveb Evropy. KATEDRÁLA – monumentální románská stavba. BAPTISTERIUM – největší křtitelnice na světě. CAMPOSANTO – nejznámější hřbitov. Nocleh v hotelu v Miláně.

6. den: MILÁNO * srdce italské ekonomiky s cenným historickým jádrem. PIAZZA DEL DUOMO – centrum města s památkami. DÓM – největší gotická katedrála na světě. CASTELLO SFORZESCO – úchvatná sbírka nábytku, starožitností a mincí, působivá jsou plátna z doby renesance. TEATRO ALLA SCALA – opera se řadí k nejprestižnějším na světě, možnost prohlídky muzea. PINACOTECA DI BRERA – úchvatná umělecká sbírka. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

7. den: návrat v ranních hodinách.

Mapa

Přibližná cena:7 000