Zámek Miramare u mořského pobřeží v ItáliiSoutěska Vintgar u BleduSlovinsko – procházka soutěskou VintgarPřístaviště v Terstu – školní zájezdProhlídka města Terst – výlety pro školyPredjamský hrad ve Slovinsku – exkurze pro školyOstrov Blejski Otok – Slovinsko pro školyKoně ve známém hřebčině v LipicaJezero Bled ve SlovinskuJeskyně Postojna Jama ve Slovinsku – prohlídka pro školyCentrum města LublaňCentrum Lublaně a hrad

TO NEJLEPŠÍ ZE SLOVINSKA + TERST

Číslo programu: SLP18

Informace

  • Poznávací zájezd za největšími zajímavostmi Slovinska.
  • S výletem do italského Terstu.

Výlet do italského Terstu je možné nahradit návštěvou slovinského poloostrova Piraň a exkurzí do výrobny pršutu.

Jeskyně Postojna Jama ve Slovinsku – prohlídka pro školy
Ubytování: hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce 2x polopenze
Fakultativně

 

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd přes Rakousko.

2. den: v ranních hodinách projedeme tunel pod Karavankami a vjedeme do Slovinska. VINTGAR – projdeme si romantickou soutěskou. BLED – zbytek dne strávíme odpočinkem u jezera Bled. Projdeme se kolem jezera a vyjdeme k Bledskému hradu. Za hezkého počasí možnost koupání v jezeře vyhřívaného podzemními prameny.

Jezero Bled ve Slovinsku

3. den: TERST – italské město u hranic se Slovinskem se pyšní největším přístavem Jaderského moře. Projdeme si Starý přístav, nahlédneme na Canal Grande, Kapitolský vrch, baziliku i hrad. LIPICA – navštívíme slavný hřebčín, ve kterém chovají vzácné plemeno koní Lipicány. MIRAMARE – v případě zájmu návštěva malebného zámku arcivévody Maxmiliána Habsburského tyčící se přímo nad břehem Jaderského moře.

Zámek Miramare u mořského pobřeží v Itálii

4. den: POSTOJNA JAMA – nejznámější jeskyně Slovinského krasu. PREDJAMSKY GRAD – jeden z největších slovinských hradů. LUBLAŇ – prohlídka hlavního města Slovinska. Ve večerních hodinách odjezd domů.

Centrum města Lublaň

5. den: návrat v brzkých ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:6 500 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.