Zámek Blenheim Palace v Anglii – zájezdy pro školyVýstava vozů Mini v Oxfordu – exkurze pro školyVýroba vozů Mini v Oxfordu – exkurze pro školyTower Bridge v Londýně – zájezdy pro školy do LondýnaOxford – školní zájezdOxford – Christ Church CollegeOblast Cotswolds v Anglii – školní zájezdyKostel svaté trojice ve Stratfordu nad Avonou – zájezdy pro školyHrad Warwick Castle – školní zájezdyBig Ben a budova parlamentu – zájezdy pro školy

OXFORD: PUTOVÁNÍ STŘEDNÍ ANGLIÍ + LONDÝN

Číslo programu: UKP24

Informace

  • Pobyt v univerzitním městě Oxford.
  • Výlety po klidném anglickém venkově.
Kostel svaté trojice ve Stratfordu nad Avonou – zájezdy pro školy
Ubytování: v hostitelských rodinách, 2–4 studenti v jedné rodině.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel/trajekt do Velké Británie 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze + obědový balíček cestovná pojištění
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné veřejnou dopravou

 

Program

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách, noční přesun přes Německo do Londýna. Cesta trajektem nebo Eurotunnelem přes kanál La Manche.

2. den: OXFORD – prohlídka historického centra univerzitního města. Můžeme si prohlédnout Christ Church College, nejznámější kolej Oxfordské univerzity. Zaujme i budova univerzitní knihovny Radcliffe Camera a další historické budovy v centru města. MINI – v případě zájmu také možnost exkurze do výroby pro Anglii typických vozů značky Mini a prohlídka expozice věnované značce. Na závěr dne také možnost nákupů v obchodě Primark.

Výroba vozů Mini v Oxfordu – exkurze pro školy

3. den: STRATFORD NAD AVONOU – prohlídneme si rodné město Williama Shakespeara. Navštívíme Holy Trinity Church, kde je slavný dramatik pohřben a projdeme se podél řeky Avon. WARWICK CASTLE – středověký hrad stojí nad řekou Avon. Hrad byl postaven v 11. století Vilémem Dobyvatelem.

Hrad Warwick Castle – školní zájezdy

4. den: BLENHEIM PALACE (UNESCO) – ohromující venkovské sídlo z počátku 18. století, které se jako jediné může označovat za palác. Sídlo bylo stavěno pro vojevůdce Johna Churchilla. Právě zde se narodil Winston Churchill. Sídlo je obklopeno rozlehlou zahradou o rozloze 800 hektarů, které vybízejí k procházce. COTSWOLDS – nádherná venkovská krajina s domky ze zdejšího vápence. Zastávka v některém z městeček, kde zbude čas i na “afternoon tea”.

Oblast Cotswolds v Anglii – školní zájezdy

5. den: před cestou domů se ještě zastavíme v hlavním městě Londýně a projdeme si největší zajímavosti centra města. LONDÝN (UNESCO) – prohlídku začneme ve čtvrti Westminster, kde se nachází Westminster Abbey, Palace of Westminster a Big Ben. Poté se projdeme přes Downing street 10 a St James Park k Buckinghamskému paláci. Přes Piccadilly Circus a čtvrtě SOHO nebo Chinatown dojdeme na Trafalgarské náměstí u Národní galerie. Možnost prohlídky nebo jízdy na atrakci London Eye. V odpoledních hodinách se projdeme kolem galerie Tate Modern, repliky divadla Globe a městské radnici v pověstnému mostu Tower Bridge. Přes něj přejdeme na protější břeh řeky Temže k pevnosti Tower, kterou si můžeme projít. V případě zájmu a dle časových možností (záleží na času stráveném na atraktivitách) je možné ještě jet automatizovanou železnicí přes obchodní čtvrť Canary Wharf ke královské observatoři v Greenwich.

Big Ben a budova parlamentu – zájezdy pro školy

6. den: návrat v dopoledních hodinách zpět ke škole.

Mapa

Předběžná cena:11 600 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.