Vodopád Peričník – školní zájezdy do SlovinskaVláček v Postojenské jeskyni – Slovinsko pro školySoutěska Vintgar u Bledu – školní zájezdySoutěska Vintgar – zájezdy pro školySkokanské můstky v Planici – školní zájezdyPoštovní chata na sedle Vršič – zájezdy do hor pro školyMonte Santo di Lussari – zájezdy pro školyMolo na Bledu – možnost koupání v jezeřeJezero Laghi di Fusine – zájezdy pro školyChodníčky v Postojenské jeskyni – exkurze pro školyCentrum Lublaně – Slovinsko pro školyBlejsky otok – zájezdy pro školy do SlovinskaAutobus v sedle Vršič – školní zájezdy do Slovinska

JULSKÉ ALPY + POSTOJNA A LUBLAŇ

Číslo programu: SLP14

Informace

  • Zajímavá příroda i památky.
Soutěska Vintgar u Bledu – školní zájezdy

Poznávací zájezd pro školy do Julských Alp, Slovinského krasu a do Lublaně, hlavního města Slovinska. Ubytování je v Kranjské Goře, která leží přímo pod štíty Julských Alp.

Ubytování: hotel/hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů

 

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd do Slovinska.

2. den: PERIČNIK – vycházka k 60 metrů vysokému vodopádu. VINTGAR– procházka jednu míli dlouhou soutěskou až k vodopádu. Skrze soutěsku vede pohodlný chodníček obklopený až 100 metrů vysokými skalními stěnami. BLED – rušné rekreační středisko, kterému dominuje Bledský hrad. Možnost procházky podél jezera, návštěvy hradu nebo plavby po pletnách (pro Bledské jezero typické loďky) na Blejski otok, ostrov uprostřed Bledského jezera s poutním kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Podle počasí je možné i koupání v jezeře, které vyhřívají termální prameny na teplotu až 26 °C.

Molo na Bledu – možnost koupání v jezeře

3. den: POSTOJNA JAMA – návštěva světoznámého systému krasových jeskyní. Čeká nás prohlídka jeskyně včetně jízdy podzemním vláčkem. Nachází se zde nesčetné množství jeskynních útvarů, obrovské stalagmity střídají malí krápníkoví dráčci. Chvílemi se jde obrovskými podzemními sály, jindy zase úzkou chodbou s krápníky. K vidění je zde i endemický obojživelník macarát jeskynní, který zde má svůj domov.

Vláček v Postojenské jeskyni – Slovinsko pro školy

LUBLAŇ – prohlídka centra hlavního města Slovinska. Městu vévodí Lublaňský hrad, který sloužil jako pevnost, vězení i sídlo bohatých rodů. Trojmostí zase připomíná postavu architekta Jože Plečnika, který je autorem současné podoby Pražského hradu. Nechybí zde budova Slovinského národního divadla, Slovinské národní galerie či parlamentu.

Centrum Lublaně – Slovinsko pro školy

4. den: VRŠIČ – výjezd autobusem do nejvyššího sedla Julských Alp. Autobus vyjede přes 50 ostrých zatáček do výšky 1 611 m n. m. V sedle možnost vycházky podél pozůstatků bojů z první světové války na nejvyšší bod sedla. Ze sedla jsou jedny z nejkrásnějších výhledů na Julské Alpy. Cestou na vrchol se zastavíme u Ruské kapelnice. Ta byla postavena na památku ruských zajatců, kteří na stavbě silnice pracovali. PRŮSMYK PREDEL – sedlo u hranic Slovinska a Itálie. Nachází se zde vojenská pevnost Batterie Predilsatte, která zde byla postavena roku 1899. Později byl zdejší pevnostní systém rozšířen a rakouská císařská armáda zde využívala například i štoly vyhloubené ve skále. Zastávka u pevnosti. PREDELSKÉ JEZERO – kouzelné jezero s průzračnou vodou v objetí hor. Procházka podél jezera s možností koupání.

Poštovní chata na sedle Vršič – zájezdy do hor pro školy

5. den: PLANICA – sportovní středisko, které proslavily především zdejší skokanské můstky. Středisku vévodí mamutí můstek, kde se překonávaly světové rekordy v délce letu na lyžích. Ten nejdelší měří 250 metrů. LAGHI DI FUSINE – procházka podél dvou jezer v horském prostředí Julských Alp. Díky krasovému podloží jezera hrají zelenými a modrými odstíny barev. TARVISIO – vyjížďka kabinkovou lanovkou na vrchol Monte Santo di Lussari s nejvyšším bodem ve výšce 1 790 m n. m. Na hoře se nachází poutní kostelík a romantická vesnička plná obchůdků. Výhledy do italské části Julských Alp.

Monte Santo di Lussari – zájezdy pro školy

6. den: noční přejezd zpět do ČR. Návrat v brzkých ranních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:7 100 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.