Výhled z pevnosti Borgholm – školní zájezdy do SkandinávieVětrné mlýny na ostrově Öland – školní zájezdy do SkandinávieVe městě Malmö – školní zájezdy do ŠvédskaUbytování v kempu – zájezdy pro školy do ŠvédskaŠvédské město Kalmar – zájezdy pro školy do SkandinávieŠkolní zájezdy do Švédska – ubytování v bungalovechStockholm – zájezdy pro školy do ŠvédskaSpolečná fotka v Kodani – školní zájezdyProhlídka Kodaně – zájezdy pro školyPlavba lodí v Kodani – školní zájezdy do DánskaPevnost Borgholm na ostrově Öland – zájezdy pro školy do ŠvédskaMalmö – most do DánskaKrálovský palác ve Stockholmu – školní zájezdy do ŠvédskaLetní královské sídlo Solliden na ostrově Öland – zájezdy pro školyHradiště Eketorp na ostrově Öland – zájezdy pro školy do ŠvédskaHlavní město Švédska – Stockholm

JIŽNÍ ŠVÉDSKO A KODAŇ

Číslo programu: SWP06

Informace

  • Školní zájezd do Švédska.

Zajímavý zájezd do méně obvyklého cíle školních zájezdů. Jižní Švédsko však skrývá mnoho atraktivních míst ať už se jedná o samotný Stockholm, tak i místa severského venkova. Poslední den pobytu ve Skandinávii strávíte navíc i v Dánsku prohlídkou Kodaně.

Švédské město Kalmar – zájezdy pro školy do Skandinávie
Ubytování: bungalovy nebo hostel.
Stravování: snídaně / polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytováni
průvodce stravování dle dohody
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni
obědy formou balíčků, pitný režim

Během zájezdu navštívíme například:

Program

1. den: odjezd v dopoledních hodinách, denní přesun přes Německo na Baltické pobřeží. Noční trajekt Rostock – Trelleborg.

2. den: MALMÖ – prohlídka centra města. LUND – dominantou města mohutná je katedrála. Zajímavá je i stavba nedaleké univerzity. KARLSKRONA – prohlídka námořního opevnění, které je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Ve městě Malmö – školní zájezdy do Švédska

3. den: přes průliv Kalmarsund po mostě Ölandsbron, který je dlouhý 6072 metrů a spojuje skandinávskou pevninu s ostrovem Öland. ÖLAND – ostrov je turisticky, etnograficky i přírodovědecky velmi zajímavý. Průvodci uvádějí, kromě asi čtyř stovek větrných mlýnů, dalších asi devět tisíc historických, botanických a zoologických pamětihodností. O zajímavosti a příjemnosti pobytu na Ölandu svědčí i skutečnost, že v severní, vydatně zalesněné a téměř nedotčené části nalezla své letní sídlo i švédská královská rodina. Prohlídka severní části ostrova. BORGHOLM – královský hrad. LANGE ERIK – nejsevernější maják ostrova. BÖDABUKTEN – dlouhé písečné pláže. SANDVIK – veliký mlýn holandského typu, nyní slouží jako restaurace a rozhledna.

Pevnost Borgholm na ostrově Öland – zájezdy pro školy do Švédska

4. den: STOCKHOLM – jedno z nejkrásnějších hlavních měst. Muzea uchovávají poklady světového významu. Prohlídka půvabné staré čtvrti. Královský palác patří mezi největší na světě. V nedaleké radnici se koná každoroční banket Nobelovy ceny. Odpoledne si prohlídneme loď Vasa, která vyplula jen jednou. I přes to se však stala důležitou a známou Švédskou památkou. Navštívíme také rozsáhlý skanzen, kde se nachází na 150 staveb z celého Švédska.

Hlavní město Švédska – Stockholm

5. den: KALMAR – jedno z nejstarších a nejmalebnějších švédských měst. Dochovaly se části městských hradeb a impozantní renesanční zámek. Zde byla v roce 1397 podepsána slavná Kalmarská unie, tedy spojenectví Dánska, Norska a Švédska. ÖLAND – prohlídka jižní části ostrova. SOLLIDEN – letní královské sídlo. MYSINGE – větrné mlýny. STORA ALVARET – step. BARBYBORG – hradiště, nejvyšší bod ostrova (57 m). LANGE JAN – nejjižnější bod ostrova, nejvyšší maják ve Švédsku (nejstarší ve Skandinávii), pěkný výhled na skalnaté pobřeží. OTTENBY – významná ornitologická stanice. EKETORP – prehistorická rozsáhlá vesnice. GRABORG – rozsáhlé hradiště. GETTLINGE – muzeum hospodářských stavení a soubor větrných mlýnů.

Hradiště Eketorp na ostrově Öland – zájezdy pro školy do Švédska

6. den: přejezd do Dánska. Pojedeme po mostě přes úžinu Öresund, který propojuje Skandinávii s kontinentální Evropou. KODAŇ – zámek Christiansborg, Královský palác, malá mořská víla – symbol města. Noční trajekt Gedser – Rostock a přesun přes Německo.

Společná fotka v Kodani – školní zájezdy

7. den: přesun přes Německo, návrat v odpoledních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:11 700 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.