CHORVATSKÁ ISTRIE A SLOVINSKO

Číslo programu: CHP06

Informace

  • Jeskyně, tajuplný ostrov, výroba pršutu i oblast, kde dříve kráčel místní druh dinosaura.
  • Významná města Istrie.

Poznávací zájezd od Chorvatska. Mimo výletů na zajímavá a pěkná místa si navíc můžete odpočinout na pláži u moře. Pobyt je možné prodloužit a doplnit o další zajímavé výlety.

Ubytování: hotel / chatky a mobilní domy u moře.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1.den: odjezd ve večerních hodinách a přesun do Slovinska.

2.den: v ranních hodinách dorazíme do Slovinska. LIPICA – navštvíme hřebčín, kde se chovají koně slavného bílého plemena. PRŠUTÁRNA – exkurze do výroby tradiční šunky. V odpoledních hodinách se přesuneme na ubytování u moře v Chorvatsku. V případě hezkého počasí si užijeme odpočinek a koupání u moře.

3.den: PULA – prohlídka města se zajímavým historickým centrem. Mezi největší zajímavosti města patří římský amfiteátr, který byl původně určený pro gladiátorská klání. Možnost návštěvy mořského akvária, Odpoledne si odpočineme u moře.

4.den: BRIJUNI – navštívíme největší z ostrovů v národním parku Brijuni. Mimo nedotčené středomořské přírody budeme moci na ostrově obdivovat pozůstatky starých římských a byzantských památek. Odpoledne si užijeme odpočinek u moře.

5.den: v ranních hodinách vyrazíme směrem na sever. TERST – italské město na břehu moře s významným přístavem. Projdeme si ty nejvýznamnější památky. SKOČJANSKÉ JESKYNĚ – nakonec si projdeme jeden z nejkrásnějších přístupných jeskynních systémů ve Slovinsku. Prohlídka vede mezi krápníky i obřím podzemním sálem vyhloubeným řekou Reka. Projdeme si i kaňon, který vznikl propadem stropu obří jeskyně. V podvečerních hodinách odjezd, přesun zpět do ČR.

6. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Předběžná cena:7 900 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.