Bratislava – hradní schodyBratislava – most SNPBratislava – sídlo prezidenta Grasalkovičův palácBratislava – socha ČumilaBudova Slovenského rozhlasuGrasalkovičův palác v Bratislavě – sídlo prezidentaNárodní rada Slovenské republikySocha Svatopluka na Bratislavském hraděV zahradách u Bratislavského hraduZahrada u Bratislavského hraduHviezdoslavovo náměstí – BratislavaPřed Slovenským národním divadlem – BratislavaVysílač KamzíkStezka podél Dunaje pod hradem DevínZ hradu Devín k DunajiHrad DevínDunaj z hradu DevínDěvínský hradBratislavský hrad

BRATISLAVA A DĚVÍN

Číslo programu: ATP15

Popis

  • Při termínu v období adventu si necháme čas na vánoční trhy.

Krátký zájezd do hlavního města našich “bratrů”. Projdeme si to nejzajímavější v Bratislavě a zajedeme se podívat k nedalekému hradu Devín. Ten stojí na vyvýšené skále u soutoku Moravy s Dunajem.

Ubytování:
Stravování:
Cena zahrnuje
doprava
průvodce
Fakultativně
vstupné do objektů

 

Program

Odjezd v brzkých nočních hodinách a přejezd do Německa. BRATISLAVA – vystoupáme k Bratislavskému hradu a projdeme si centrum města. Vystoupáme na návrší k Bratislavskému hradu, ve které se nachází i budova Národní rady. Půjdeme skrze bývalou židovskou čtvrť k rezidenci prezidenta republiky. Následně se můžeme vydat k brutalistické stavbě Slovenského rozhlasu a k mrakodrapu, ve kterém sídlí Národní banka Slovenska. Skrze Michalskou bránu dojdeme až na Hviezdoslavovo náměstí, což je takový slovenský “Václavák”. Nachází se zde Slovenské národní divadlo, americká ambasáda a kousek od náměstí i socha Čumila. Nakonec si můžeme odpočinou na nábřeží Dunaje. V případě zájmu návštěva některého z muzeí či galerií, například Slovenská národní galerie. DĚVÍN – prohlídka hradu na soutoku Moravy s Dunajem. V podvečerních hodinách odjezd, návrat zpět k budově školy v nočních hodinách.

Mapa

Přibližná cena:800