Bratislava – hradní schodyZ hradu Devín k DunajiVysílač KamzíkV zahradách u Bratislavského hraduStezka podél Dunaje pod hradem DevínSocha Svatopluka na Bratislavském hraděPřed Slovenským národním divadlemNárodní rada Slovenské republikyHviezdoslavovo náměstí – BratislavaDunaj z hradu DevínDěvínský hradBudova Slovenského rozhlasuBratislava – socha ČumilaBratislava – sídlo prezidenta Grasalkovičův palácBratislava – most SNP

BRATISLAVA A DĚVÍN

Číslo programu: ATP15

Informace

  • Při termínu v období adventu si necháme čas na vánoční trhy.

Krátký zájezd do hlavního města našich “bratrů”. Projdeme si to nejzajímavější v Bratislavě a zajedeme se podívat k nedalekému hradu Devín. Ten stojí na vyvýšené skále u soutoku Moravy s Dunajem.

Ubytování:
Stravování:
Cena zahrnuje
doprava
průvodce
Fakultativně
vstupné do objektů

Program

Odjezd ranních hodinách a přejezd na Slovensko. BRATISLAVA – vystoupáme k Bratislavskému hradu a projdeme si centrum města. Vystoupáme na návrší k Bratislavskému hradu, ve které se nachází i budova Národní rady. Půjdeme skrze bývalou židovskou čtvrť k rezidenci prezidenta republiky. Následně se můžeme vydat k brutalistické stavbě Slovenského rozhlasu a k mrakodrapu, ve kterém sídlí Národní banka Slovenska. Skrze Michalskou bránu dojdeme až na Hviezdoslavovo náměstí, což je takový slovenský “Václavák”. Nachází se zde Slovenské národní divadlo, americká ambasáda a kousek od náměstí i socha Čumila. Nakonec si můžeme odpočinou na nábřeží Dunaje. V případě zájmu návštěva některého z muzeí či galerií, například Slovenská národní galerie.

Hviezdoslavovo náměstí – Bratislava

DĚVÍN – prohlídka hradu na soutoku Moravy s Dunajem. V podvečerních hodinách odjezd, návrat zpět k budově školy v nočních hodinách.

Děvínský hrad

Mapa

Předběžná cena:900 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.