ADVENTNÍ BAVORSKO

Číslo programu: DEA02
3 dny

Informace

  • Kouzelný zámek poblázněného krále Neuswanstein.
  • Vánoční nakupování v Mnichově.
  • Adventní trhy na ostrově.

Adventní školní zájezd do Bavorska po zajímavostech této spolkového i předvánočním nakupováním.

Ubytování: hostel.
Stravování: snídaně (večeře individuálně během programu nebo na adventních trzích).
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce 2x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů

 

 

Program

1. den: odjezd v nočních nebo ranních hodinách od budovy školy, přejezd do Německa. MNICHOV – celodenní návštěva hlavního města Bavorska. Prohlídku začneme u Olympijského parku a světa vozů BMW. Poté se přesuneme metrem do centra města, kde si prohlídneme nejzajímavější budovy a necháme si volno na adventní trhy nebo předvánoční nakupování. Středem dění je náměstí Marienplatz, na kterém stojí budova novorenesanční Nové radnice. OLYMPIJSKÝ PARK – areál sportovišť byl postaven pro letní hry v roce 1972. Nad celým parkem se tyčí televizní věž, na které můžeme navštívit vyhlídkovou terasu. BMW – návštěva světa vozů legendárního mnichovského výrobce aut bude zážitkem pro milovníky aut i architektury. V případě zájmu je možné navštívit muzeum muzeum vozů BMW nebo podniknout exkurzi do výroby. Ve večerních hodinách přesun na ubytování.

2. den: NEUSCHWANSTEIN – prohlídka interiérů známého zámku stojícího na úpatí alpských vrcholů. I když stavba může připomínat středověký hrad, jde o novoromantický zámek z druhé poloviny 19. století, který si nechal postavit král Ludvík II. Bavorský. Pozoruhodný není jenom exteriér, ale i zajímavě zdobené pokoje a sály. Tento vzhled zaujal i americké filmaře. Walt Disney zde natočil několik filmů a inspiroval se zde pro hrad Šípkové Růženky. My se vydáme na prohlídku interiérů zámku. FÜSSEN – zastávka v malebném městečku v podhůří Alp. Krátká prohlídka centra města.

3. den: CHIEMSEE – velké jezero se rozprostírá na ploše 80 kilometrů čtverečných pod Alpami. Na jezeře je několik ostrovů využívaných lidmi. Mezi ostrovy se budeme pohybovat pomocí lodních linek, které zde krouží. HERRENINSEL – prohlídka zámku, který stojí na jednom z ostrovů na ostrově Chiemsee. Zámek Herrenchiemsee byl postaven podle vzoru paláce ve francouzském Versailles. Pozoruhodný je zrcadlový sál, který dosahuje délky 75 metrů. FRAUENINSEL – na ostrově se nachází ženský klášter, který i do dnešních dnů obývají jeptišky. Mimo kláštera se právě na tomto ostrově pořádají adventní trhy. Ve večerních hodinách odjezd, cesta zpět do ČR.

Dále je také možné navštívit:

DACHAU – nacistický koncentrační tábor.

Mapa

Předběžná cena:4 800 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.