LONDÝN POCTIVĚ S VÝLETY

Číslo programu: UKP07
7 dní
Kategorie:

Informace

Poznávací školní zájezd do Londýna

Ubytování: a) hostitelské rodiny

b) hotel nebo hostel

Stravování: a) polopenze + obědové balíčky

b) snídaně (příp. polopenze)

Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel/trajekt do Velké Británie 4x ubytováni
průvodce 4x stravování cestovní pojištění
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné veřejnou dopravou nebo lodí po Temži

 

Program

1. den: během dne odjezd v ČR, přesun přes Německo a Belgii do přístavu v Calais.

2. den: v brzkých ranních hodinách plavba trajektem přes kanál La Manche do Velké Británie a přejezd do Londýna. LONDÝN –  zahájení prohlídky hlavního města Velké Británie. GREENWICH – královská observatoř s nultým poledníkem. CANARY WHARF – moderní obchodní čtvrť s mrakodrapy stojí mezi vodními kanály. TOWER (UNESCO) – pevnost, královský palác, vězení, mincovna, klenotnice, možnost prohlídky. HORIZON 22 – návštěva vyhlídkové plošiny na jednom z nejvyšších londýnských mrakodrapů.

3. den: WINDSOR – zdejší hrad je nejdéle nepřetržitě využívanou královskou rezidencí. Vydáme se s pomocí audioguidů na prohlídku interiérů hradu. Součástí hradního komplexu je i kaple sv. Jiří. OXFORD – návštěva nejvýznamnějšího anglického univerzitního města. Nejprve si společně prohlídneme nejzajímavější stavby. Pozoruhodná je například budova čítárny univerzitní knihovny Radcliffe Camera. Poté možnost exkurze do nejvyhlášenější oxfordské koleje Christ Church College. Její jídelna je známá z filmů s Harry Potterem. V závěru návštěvy Oxfordu bude volno na nakupování.

4. den: LONDÝN – pokračování v prohlídce centra metropole. WESTMINSTERSKÉ OPATSTVÍ (UNESCO) – korunovační kostel, svatby královské rodiny. PARLAMENT – sídlo Horní a Dolní sněmovny. Budovu můžeme označit jako srdce britské demokracie. Dominantou je Alžbětina věž přezdívaná jako „Big Ben“. BUCKIGHAMSKÝ PALÁC – londýnská rezidence královské rodiny. PICCADILLY – srdce čtvrti „West Endu“, londýnské Times Square. SOHO – čtvrť zábavy a nákupů plná restaurací, divadel, kin a obchodů světových značek. CHINATOWN – čínská čtvrť plná charakteristických obchodů a restaurací. TRAFALGARSKÉ NÁMĚSTÍ – známé náměstí s Nelsonovým sloupem. LONDÝNSKÉ OKO – obří kolo s kouzelnými výhledy na významné londýnské stavby a dění na řece Temži.

5. den: BEACHY HEAD – procházka po nejvyšších útesech v celé Anglii. Beachy Head se zdvihá až do výšky 162 metrů nad mořem. Procházku zakončíme při turistické chatě s výhledem na soustavu útesů Seven Sisters, u které je možné po schodech sejít až na pláž pod útesy. BRIGHTON – nejvyhlášenější anglické přímořské letovisko. Symbolem města je tradiční anglické molo „Brighton Pier“ zasahující 512 m do moře. Zdejší Royal Pavilion bylo zase letní sídlo anglického krále Jiřího IV. My si prohlédneme město z pohyblivé vyhlídkové plošiny připomínající létající talíř i360.

6. den: LONDÝN – poslední den strávíme v hlavním městě. COVENT GARDEN – kulturní centrum. BRITSKÉ MUZEUM – jedno z nejvýznačnějších anglických muzeí prezentuje vývoj lidské kultury po celém světě. OXFORD STREET – nejrušnější a nejvyhlášenější nákupní třída Velké Británie. KATEDRÁLA SV. PAVLA – mistrovské dílo Ch. Wrena. Ve zbytku dne možnost návštěvy některého z muzeí a galerií. Ve zbytku dne možnost návštěvy některého muzea nebo galerie (např. Národní galerii). Ve večerních hodinách odjezd, cesta trajektem do Francie.

7. den: v odpoledních hodinách návrat zpět domů.

Do návštěvy Londýna je doporučujeme zařadit 1 až 3 z těchto muzeí (vstupné je převážně zdarma):

  • NÁRODNÍ GALERIE
  • BRITSKÉ MUZEUM
  • TATE MODERN – galerie moderního umění je umístěna v budově bývalé elektrárny Bankside. Z věže Blavatnik Tower jsou krásné výhledy na Londýn.
  • NATURAL HISTORY MUSEUM
  • SCIENCE MUSEUM
  • GREENWICH MARITIME MUSEUM
  • LONDON TRANSPORTATION MUSEUM
  • MADAME TUSSAUD (placené)

Předběžná cena:11 800 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.