Vrchol Brocken – zájezdy pro školyŠkolní zájezd do pohoří HarzStará radnice v Lipsku – zájezdy pro školySkalní masiv Roßtrappe v pohoří HarzRadnice v Quedlinburgu – školní zájezdProhlídka Lipska – školní zájezdy do NěmeckaParní vláček na Brocken – výlety pro školyPamátník Bitvy národů u Lipska – zájezdy pro školyNárodní divadlo ve Výmaru – školní zájezdyNa věži hradu FalkensteinMěsto Výmar pro školyMěsto Goslar v pohoří HarzHudební akademie ve VýmaruHrad Falkenstein – školní výletyHora Brocken v pohoří Harz – zájezdy pro školyGoethe a Schiller ve VýmaruČarodějnice na Hexentanzplatz – školní zájezdy do NěmeckaBudova školy Bauhaus v Desavě – zájezdy pro školy do Německa

VÝMAR A POHOŘÍ HARZ

Číslo programu: DEP12

Informace

  • Pohádkové pohoří Harz.
  • Významné památky ze seznamu dědictví UNESCO.
  • Možnost návštěvy muzeí a pamětihodnosti podle zaměření školy a věku žáků či studentů.

Poznávací zájezd do střední části Německa. Vydáte se do pohoří Harz, navštívíte kulturní a umělecká centra Výmar a Dessau. Nakonec poznáte centrum půlmilionového Lipska. Harz s nejvyšší horou Brocken je nejvyšším pohořím severní části Německa. Na jeho okraji se nachází města se zachovalými historickými centry plnými hrázděných domů. V horách se zase odehrávaly reje čarodějnic. Města Výmar a Dessau spojuje především umělecká škola Bauhaus se slavnou budovou v Dessau. Ve Výmaru zase pobývali umělci a myslitelé, jako Johann Wolfgang Goethe, Friedrich Schiller, Johann Sebastian Bach, Richard Wagner, Friedrich Nietzsche, Richard Strauss nebo Walter Gropius. Nedaleko Výmaru se nachází koncentrační tábor Buchenwald.

Ubytování: hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
Parní vláček na Brocken – výlety pro školy

 

 

Program

a 1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách od budovy školy. Přejezd do Německa. JENA – město proslavili výrobky optické společnosti ZEISS. Návštěva Německého optického muzea. VÝMAR (UNESCO) – návštěva města, které se stalo centrem německého kulturního života (Výmarská klasika). Ve městě působil Goethe, Schiller a další osobnosti. Byla zde také vyhlášena Výmarská republika. Ve městě se nachází několik muzeí, možnost prohlídky. BUCHENWALD – možnost prohlídky koncentračního tábora nedaleko Výmaru. Přejezd do pohoří Harz, kde budeme ubytovaní.

Národní divadlo ve Výmaru – školní zájezdy

2. den: BROCKEN – jízda po úzkorozchodné dráze parním vláčkem na vrchol Brocken (1141 m). Brocken je nejvyšší hora pohoří Harz. Na vrcholu se nachází meteorologická stanice, televizní vysílač nebo botanická zahrada. Za minulého režimu vznikla na hoře díky své poloze základna ministerstva státní bezpečnosti NDR. Z hory nás čeká asi 2 hodinový sestup do lázeňského městečka Schierke. Odpoledne navštívíme další malebné město v podhůří pohoří Harz. WERNIGERODE – malebné městečko plné hrázděných domků. FALKENSTEIN – ke konci dne navštívíme středověký hrad.

Hora Brocken v pohoří Harz – zájezdy pro školy

Alternativně lze odpoledne navštívit: GOSLAR (UNESCO) – úchvatné město na úpatí pohoří Harz se zachovalým historickým centrem. Nedaleko města se nachází důl Rammelsberg, kde se těžila ruda obsahující stříbro, měď i olovo.

3. den: HEXENTANZPLATZ – návrší, na kterém se slétávají čarodějnice a tančí kolem ohně. Z vyhlídky je vidět do malebného údolí Bodetal a skalního masivu Roßtrappe. THALE – město přímo pod Hexentanzplatz na hranicích pohoří Harz. Možnost návštěvy muzea DDR (náhled do běžného života ve východním Německu), dopravního muzea nebo procházka údolím Bodetal.

Čarodějnice na Hexentanzplatz – školní zájezdy do Německa

QUEDLINBURG (UNESCO) – město se zachovalým historickým jádrem plným hrázděných domků. Dominantou města je zámek postavený na vyvýšené skále. Zajímavá je stavba radnice se sochou Rolanda. Románský kostel sv. Serváce se stal slavnostní síní SS a nacisté zde předstírali nález ostatků císaře Oty I.

Radnice v Quedlinburgu – školní zájezd

4. den: DESSAU (UNESCO) – návštěva města, ve kterém se nachází slavná budova významné umělecké školy. BAUHAUS – manifest funkcionalismu postavený podle návrhu architekta a ředitele školy Waltera Gropiuse. Možnost návštěvy Muzea Bauhaus v centru města.

Budova školy Bauhaus v Desavě – zájezdy pro školy do Německa

LIPSKO – odpolední prohlídka centra města. I přes zničení centra města během 2. světové války se v něm dochovalo mnoho budov. Svou pozornost si zaslouží renesanční Stará radnice, budova německého Nejvyššího správního soudu či kostel Sv. Mikuláše. Ve městě se nachází největší nádraží na světě podle rozlohy. PAMÁTNÍK BITVY NÁRODŮ – pomník připomíná vítěznou bitvu Pruska nad Napoleonem z roku 1813. Jedná se o největší pomník v Evropě. Ve večerních hodinách návrat k budově školy.

Prohlídka Lipska – školní zájezdy do Německa

Alternativně možnost návštěvy zábavního parku Belantis u Lipska nebo exkurze do výroby elektromobilů BMW či vozů Porsche.

Mapa

Předběžná cena:5 600 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.