Ženevské jezeroŽenevské jezero a viniceŘeka Aara a centrum BernuRýnské vodopádyMontreaux – městečko u Ženevského jezeraLausanne – Ženevské jezeroLausanne – katedrála Notre DameHrad Chillon – ŠvýcarskoBern – ulice před věží ZytgloggeinBern – hlavní město ŠvýcarskaBern – hlavní město Švýcarska na řece AareBern – Astronomické hodiny

CERN + TO NEJLEPŠÍ ŠVÝCARSKA

Číslo programu: CHP46

Informace

  • Školní zájezd do centra CERN ve Švýcarsku.
  • Návštěva hlavního města Švýcarska – Bernu.
Ubytování: hostel/horská chalupa nedaleko Ženevského jezera.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun k Bodamskému jezeru.

2. den: v ranních hodinách dorazíme k Bodamskému jezeru. LINDAU – procházka německého městečkem na ostrově Bodamského jezera. KOSTNICE – prohlídka města, ve kterém byl upálen Jan Hus. RÝNSKÉ VODOPÁDY – největší vodopády v Evropě dosahují šířky 150 metrů.

Rýnské vodopády

3. den: přejezd do oblasti kolem města Ženeva. CERN – exkurze do areálu Evropské organizace pro jaderný výzkum, který proslavil unikátní urychlovači částic. ŽENEVA – prohlídka centra města, které patří mezi nejvýznamnější v zemi.

Ženevské jezero

4. den: tento den se budeme opět putovat u Ženevského jezera. CHATEAU DE CHILLON – navštívíme hrad na břehu Ženevského jezera, který patří mezi nejzachovalejší v zemi. Hrad navštívili básníci Byron a Shelley. MONTREUX – malebné městečko na břehu Ženevského jezera. LAVAUX – navštívíme známé vinice zapsané na seznamu UNESCO. LAUSANNE – na konec dne si projdeme centrum města Lausanne, které prý patří mezi nejhezčí ve Švýcarsku. V případě zájmu se můžeme ještě zajít podívat do muzea Olympijských her.

Hrad Chillon – Švýcarsko

5. den: NESTLÉ – návštěva továrny na čokoládu a muzea značky Maison Cailler ve městě Broc. BERN – projdeme si centrum hlavního města Švýcarska. EMMENTAL – na závěr zájezdu zajedeme do údolí Emmental, kde navštívíme výrobu tradičních švýcarských sýrů. V podvečerních hodinách již se vydáme na cestu domů.

6. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Bern – hlavní město Švýcarska na řece Aare

Mapa

Předběžná cena:7 000