Ženevské jezeroŽenevské jezero a viniceŘeka Aara a centrum BernuRýnské vodopádyMontreaux – městečko u Ženevského jezeraLausanne – Ženevské jezeroLausanne – katedrála Notre DameHrad Chillon – ŠvýcarskoBern – ulice před věží ZytgloggeinBern – hlavní město ŠvýcarskaBern – hlavní město Švýcarska na řece AareBern – Astronomické hodiny

CERN + TO NEJLEPŠÍ ŠVÝCARSKA

Číslo programu: CHP46

Informace

  • Školní zájezd do centra CERN ve Švýcarsku.
  • Návštěva hlavního města Švýcarska – Bernu.

Poznávací zájezd po perlách Švýcarska v okolí Ženevského jezera. Zavítáme do vědeckého centra CERN, ale v případě zájmu můžeme navštívit i centrum Technorama. Projdeme si městečka u Ženevského jezera a navštívíme jeden z nejkrásnějších hradů země – Chillon. Neméně atraktivním zážitkem bude návštěva sýrárny a čokoládovny.

Ubytování: hostel/horská chalupa nedaleko Ženevského jezera.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

Velmi podobný program je také u tohoto školního zájezdu do Švýcarska. Program tohoto zájezdu je možné prodloužit o další dny a přidat další zajímavá místa. Mezi tato místa může patřit:

  • EMOSSON – výjezd autobusem po horské silnici až ke koruně horské přehrady. Přejdeme přes hráz a podnikneme vycházku horským prostředím. Za hezkého počasí je od přehrady vidět i nejvyšší hora Evropy – Mont Blanc.
  • PALÁC NÁRODŮ – exkurze do budovy sídla OSN.
  • CHAMONIX – francouzské letovisko leží přímo pod nejvyšší horou Evropy. Možnost výjezdu lanovkou do okolních masivů nebo výlet tramvají v ledovci.

Další místa můžeme navrhnout dle Vašich preferencí.

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun k Bodamskému jezeru.

2. den: v ranních hodinách dorazíme k Bodamskému jezeru. KOSTNICE – prohlídka německého města, které leží na břehu Bodamského jezera. Město je známé díky tomu, že zde probíhal koncil, během kterého došlo k upálení Jana Husa. Ve městě se nachází několik významných historických budov. RÝNSKÉ VODOPÁDY – největší vodopády v Evropě dosahují šířky 150 metrů.

Rýnské vodopády

Alternativně: TECHNORAMA – interaktivní návštěva vědecko-technické expozice.

3. den: přejezd do oblasti kolem města Ženeva. CERN – exkurze do areálu Evropské organizace pro jaderný výzkum, který proslavil unikátní urychlovači částic. Vydáme se na prohlídku centra s průvodcem. ŽENEVA – prohlídka centra města, které patří mezi nejvýznamnější v zemi. Ženeva je sídlem významných mezinárodních organizací. Krásná je oblast podél toku řeky Rhóny i podél břehu jezera.

Ženevské jezero

4. den: tento den se budeme opět pohybovat u Ženevského jezera. CHATEAU DE CHILLON – navštívíme hrad na břehu Ženevského jezera, který patří mezi nejzachovalejší v zemi. Hrad navštívili básníci Byron a Shelley. MONTREUX – malebné městečko na břehu Ženevského jezera. LAVAUX – známé vinice zapsané na seznamu UNESCO, které se rozprostírají ve svazích u Ženevského jezera. LAUSANNE – na konec dne si projdeme centrum města Lausanne, které prý patří mezi nejhezčí ve Švýcarsku. V případě zájmu se můžeme ještě zajít podívat do muzea Olympijských her.

Hrad Chillon – Švýcarsko

5. den: GRUYERES – exkurze do podniku, kde se vyrábí nejoblíbanější druh švýcarského sýru. Součástí prohlídky je i ochutnávka a možnost nákupů domů. NESTLÉ – návštěva továrny na čokoládu a muzea značky Maison Cailler ve městě Broc. Opět nechybí ochutnávka místní čokolády a možnost nákupů domů. BERN – závěrečná zastávka v centru hlavního města Švýcarska, kde si projdeme několik zajímavých míst. Uvidíme hodinovou věž Zytglogge, katedrálu Münster, budovu parlamentu, Einsteinův dům, krásné kašny v centru města nebo výběh s vyhlášenými medvědy.

6. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Bern – hlavní město Švýcarska na řece Aare

Mapa

Předběžná cena:9 300 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.