CERN + TO NEJLEPŠÍ ŠVÝCARSKA

Číslo programu: CHP46

Popis

 

Ubytování: hostel/horská chalupa nedaleko Ženevského jezera.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun do Švýcarska.

2. den: v ranních hodinách dorazíme do Švýcarska. LINDAU – procházka městečkem na ostrově Bodamského jezera. KOSTNICE – prohlídka města, ve kterém byl upálen Jan Hus. RÝNSKÉ VODOPÁDY – největší vodopády v Evropě dosahují šířky 150 metrů.

3. den: přejezd do oblasti kolem města Ženeva. CERN – exkurze do areálu Evropské organizace pro jaderný výzkum, který proslavil unikátní urychlovači částic. ŽENEVA – prohlídka centra města, které patří mezi nejvýznamnější v zemi.

4. den: tento den se budeme opět putovat u Ženevského jezera. CHATEAU DE CHILLON – navštívíme hrad na břehu Ženevského jezera, který patří mezi nejzachovalejší v zemi. Hrad navštívili básníci Byron a Shelley. MONTREUX – malebné městečko na břehu Ženevského jezera. LAVAUX – navštívíme známé vinice zapsané na seznamu UNESCO. LUASANNE – na konec dne si projdeme centrum města Lausanne, které prý patří mezi nejhezčí ve Švýcarsku. V případě zájmu se můžeme ještě zajít podívat do muzea Olympijských her.

5. den: NESTLÉ – návštěva továrny na čokoládu a muzea značky Maison Cailler ve městě Broc. BERN – projdeme si centrum hlavního města Švýcarska. EMMENTAL – na závěr zájezdu zajedeme do údolí Emmental, kde navštívíme výrobu tradičních švýcarských sýrů. V podvečerních hodinách již se vydáme na cestu.

6. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Přibližná cena:7 000