Zájezdy pro školy na Orlí hnízdoVýhled na centrum města Salzburg a řeku SalzachŠkolní zájezdy k jezeru KönigseeSvišti pod Großglocknerem – zájezdy pro školyProhlídka Salzburgu pro školyPlavba po jezeře Königsee – zájezdy pro školyMuzeum pod horou Großglockner – školní zájezdyLodě na jezeře Königsee – zájezdy pro školyLichtenštejnská soutěska – procházka soutěskou pro školyLedovec Pasterze pod horou Grossglockner – školní zájezdy do RakouskaKrimmelské vodopády – školní zájezdGroßglockner Hochalpenstraße – zájezdy pro školy do RakouskaDráha na pevnost Hohensalzburg – školní zájezdy do RakouskaAutobus pod Großglocknerem – školní zájezdy do Rakouska

TAURSKÁ CESTA: SALZBURG A RAKOUSKÉ HORY (ZKRÁCENÉ)

Číslo programu: ATP05
4 dny

Informace

  • S návštěvou Orlího hnízda.

Čekají Vás nejatraktivnější přírodní krásy, vysokohorské silnice, malebná údolí i divoké soutěsky se závěrečnou prohlídkou Salzburgu.

Großglockner Hochalpenstraße – zájezdy pro školy do Rakouska
Ubytování: 2x hostel v okolí Zell am See.
Stravování: snídaně (v případě zájmu polopenze).
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce 2x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů

 

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách (podle polohy školy), noční přesun do Rakouska.

2. den: BERCHTESGÁDENSKO * je proslulé nevšedními přírodními krásami. KEHLSTEIN – výlet na Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna), dnes výletní restaurace s pěkným kruhovým rozhledem. KÖNIGSSEE – jezero uprostřed národního parku je obklopeno vysokými horami, jejichž králem je Watzmann. Lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje.

Zájezdy pro školy na Orlí hnízdo

3. den:

a) KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – nejvyšší rakouské vodopády a zároveň největší vodopády ve střední Evropě, tuto grandiózní přírodní podívanou vysokou 400 m si nemůžete nechat ujít, k nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. Hned vedle vstupu k vodopádům je expozice Světa vodních divů. HORSKÉ PŘEHRADY – výlet autobusem k horské přehradě Mooserboden, která se nachází nad městečkem Kaprun. ZELL AM SEE – rekreační a sportovní středisko položené na břehu jezera.

Krimmelské vodopády – školní zájezd

b) GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE – nejvyšší rakouská horská silnice a jeden z nejkrásnějších horských průsmyků v Evropě vedou přímo do srdce Vysokých Taur. Zastávky a vycházky na vyhlídkových místech. Z vrcholku Edelweisspitze výhled na několik desítek třítisícovek. Z výšiny Franz-Josefs-Höhe je nezapomenutelný výhled na ledovec Pasterze a nejvyšší vrchol Vysokých Taur Grossglockner 3798 m.

Školní zájezd na Großglockner Hochalpenstraße

4. den: KITZLOCHKLAMM nebo LICHTENSTEINKLAMM – romantická soutěska přístupná po pohodlném chodníku. SALZBURG – město festivalů se malebně prostírá na obou březích řeky Salzach na úpatí mohutné pevnosti Hohensalzburg. Rezidenční náměstí, Kapitulní náměstí, klášterní kostel sv. Petra, Mozartův rodný dům. Centrum města je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky města na 4 nebo 9 hodin.

Výhled na centrum města Salzburg a řeku Salzach

5. den: návrat v nočních nebo ranních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:5 600 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.