Hitlerova čajovnaAutobus z Orlího hnízdaExpozice o historii Orlího hnízdaKehlstein a Höher GöllKostel svatého BartolomějeLodě na jezeře KönigseeOrlí hnízdoPlavba lodí po jezeře KönigseePlavba lodí po KönigseePlavba po jezeře KönigseePřístaviště v Schönau am KönigsseeS jezerem OberseeSolný důl BerchtesgadenSpiegelsee v solném dole BerchtesgadenŠkolní zájezd do Berchtesgadenskasn foto: marco riebler am foto:Školní zájezd k jezeru KönigseeŠkolní zájezd na KehlsteinTunel pod Orlím hnízdemZadní jezero OberseeExpozice věnovaná autůmGrossglocknerská vysokohorská silnice (Großglockner-Hochalpenstraße)Horská silnice přes Vysoké TauryJezero Zeller See a Grandhotel Zell am SeeLávka napříč soutěskou KitzlochklammLedovec Pasterze pod patou hory GrossglocknerNad sviští rodinkouNejvyšší hora Rakouska – GrossglocknerPatro věnované ženámSeezauber Magic Lake Show v Zell am SeeSilnice na plošinu císaře Franze JosefaStadtplatz v Zell am SeeTaxenbach – soutěska KitzlochklammVyhlídková věž SwarowskiZde byl ledovec i v roce 2005Bašta s výhledem na městoKašna na Rezidenčním náměstíKrimmelské vodopádyVodopády KrimmlerNejnižší stupeňVyhlídková loď na řece SalzachZahradami až na pevnost HohensalzburgZahradníci u zámku MirabellŘeka SalzachPanorama města SalzburgNejfotografovanější metry čtverečné v SalzburguNa pevnost to jde i po dráze

TAURSKÁ CESTA I.

Číslo programu: LMJUYH

Popis

Čekají Vás nejatraktivnější přírodní krásy, vysokohorské silnice, malebná údolí i divoké soutěsky se závěrečnou prohlídkou Salzburgu.

Ubytování: 2x penzion/hostel v okolí Zell am See.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce 2x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů

 

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přesun do Rakouska.

2. den: BERCHTESGÁDENSKO * je proslulé nevšedními přírodními krásami. KEHLSTEIN – výlet na Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna), dnes výletní restaurace s pěkným kruhovým rozhledem. KÖNIGSSEE – jezero uprostřed národního parku je obklopeno vysokými horami, jejichž králem je Watzmann. Lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje.

3. den:

a) KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – nejvyšší rakouské vodopády a zároveň největší vodopády ve střední Evropě, tuto grandiózní přírodní podívanou vysokou 400 m si nemůžete nechat ujít, k nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. Hned vedle vstupu k vodopádům je expozice Světa vodních divů. KAPRUN – známé horské středisko. SIGMUND-THUN-KLAMM – prohlídka ledovcové soutěsky. ZELL AM SEE – rekreační a sportovní středisko položené na břehu jezera.

b) GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE – nejvyšší rakouská horská silnice a jeden z nejkrásnějších horských průsmyků v Evropě vedou přímo do srdce Vysokých Taur. Zastávky a vycházky na vyhlídkových místech. Z vrcholku Edelweisspitze výhled na několik desítek třítisícovek. Z výšiny Franz-Josefs-Höhe je nezapomenutelný výhled na ledovec Pasterze a nejvyšší vrchol Vysokých Taur Grossglockner 3798 m.

4. den: KITZLOCHKLAMM nebo LICHTENSTEINKLAMM – romantická soutěska přístupná po pohodlném chodníku. SALZBURG – město festivalů se malebně prostírá na obou březích řeky Salzach na úpatí mohutné pevnosti Hohensalzburg. Rezidenční náměstí, Kapitulní náměstí, klášterní kostel sv. Petra, Mozartův rodný dům. Centrum města je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky města na 4 nebo 9 hodin.

5. den: návrat v nočních nebo denních hodinách.

Mapa

Přibližná cena:4 500