TO NEJLEPŠÍ Z KORUTAN

Číslo programu: ATH18

Informace

  • Veškeré jízdné lanovkami a vstupy do pamětihodností jsou v ceně zájezdu.
  • Hory, jezera, technické zajímavosti i památky.

Poznávací zájezd doplněný o vycházky a bezpečnou turistiku po rakouských Korutanech. Užijeme si zdejší města a městečka, poplujeme lodí po jezerech umístěných mezi horskými masivy, projdeme se na středověkém hradě mezi opicemi a lanovkami vyjedeme do horských masivů až do výšky přes 3000 metrů nad mořem.

Ubytování: hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytování
průvodce 4x polopenze
jízdné lanovkami vstupné do pamětihodností
Fakultativně

Program doladíme podle aktuálních atraktivit v rámci Korutanské karty a poloze ubytování. Do programu je možné zahrnout další zajímavosti z tohoto seznamu.

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd do Rakouska.

2. den: GERLITZEN – lanovkou vyjedeme na vyhlídkový vrchol nad jezerem. Podnikneme vycházku po vršku a užijeme si první výhledy. OSSIACHER SEE – jedno z kouzelných jezer Korutan. My se svezeme vyhlídkovou lodí na protější břeh. OSSIACH – městečko postavené kolem benediktinského kláštera. Možnost koupání v jezeře s čistou a sluncem prohřátou vodou.

3. den: PYRAMIDENKOGEL – vyhlídkový vrchol se stylovou věží. MARIA VÖRTH – poutní místo s kostelíkem na jezeře Wörthersee. MINIMUNDUS – park miniatur staveb z celého světa. U parku miniatur se nachází zoologická zahrada obojživelníků a planetárium, které můžeme také navštívit. Ve zbytku dne možnost odpočinku u jezera Wörthersee nebo prohlídky města Klagenfurt.

4. den: RAGGASCHLUCHT – procházka úzkou soutěskou vyhloubenou horskou říčkou. MÖLLTALER GLETSCHER – s pomocí lanovek se dostaneme až do výšky 3000 metrů. Podnikneme drobnou vycházku po ledovci a užijeme si horské prostředí.

5. den: DREILÄNDERECK – lanovkou vyjedeme do horského masivu a vydáme se na vycházku k trojmezí třech zemí – Rakouska, Slovinska a Itálie. VILLACH – projdeme si centrum druhého největšího města Korutan. Nahlédneme na reliéf spolkové země Korutany. V případě zájmu se můžeme projet lodí po řece Dráva. LANDSKRON – zřícenina skalního hradu skrývá nezvyklou atrakci. Projdeme se přes opičí výběh se všude přítomnými makaky.

6. den:

a) GOLDECK – vyjedeme na vyhlídkový vrchol a podnikneme po hřebeni malou procházku.

b) MILLSTÄTTER SEE – plavba vyhlídkovou lodičkou po jezeře.

V odpoledních hodinách se vydáme po horské mýtné silnici k jedné z největších technických zajímavostí Korutan. MALTA – po horské vyhlídkové silnici až k přehradní nádrži Malta.

7. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:9 800 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.