LONDÝN – KRÁLOVSKÁ METROPOLE (LETECKY)

Číslo programu: UKP23

Informace

Poznávací zájezd do Londýna vhodný především pro menší skupiny.

Ubytování: hostel.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
letenka Praha – Londýn a zpět 3x ubytování
průvodce 3x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

V případě, že bychom plánovali návštěvu více památek, doporučujeme zakoupit na 3 dny kartu London Pass. Tato karta umožňuje volný vstup do většiny pamětihodností, které jsou v programu. S kartou lze také využívat hromadné dopravy.

Program

1. den: odlet v ranních hodinách z Prahy do Londýna. Cesta vlakem z londýnského letiště do centra města. V poledních hodinách zahájíme prohlídku Londýna. V podvečerních hodinách se vydáme do hostelu, kde budeme ubytovaní.

2. – 3. den: během dnů projdeme celé centrum města a navštívíme vybrané památky. Navštívíme například čtvrť Westminster. Westminsterský palác je budova Parlamentu Spojeného království se slavnou věží Big Ben.  Westminsterské opatství je místem korunovací, svateb a posledního odpočinku členů královské rodiny. Downing street 10 – bydliště premiéra Velké Británie. Buckinghamský palác – sídlo královské rodiny, kde se podíváme na slavnostní výměnu stráží. Projdeme se v přilehlém Saint James Parku. Projdeme se kolem známého obchodního domu Harrods. Hyde Park – známý londýnský park se společenským a politickým přesahem. Prohlédneme si i přilehlý Kensingtonský palác. Projdeme si čtvrtě SOHO, Chinatown a dojdeme ke kulturnímu centru Covent Garden. Prohlédneme si mrakodrapy ve finanční čtvrti City. Přes most Millennium Bridge dojdeme na Bankside, kde se nachází replika divadla Globe a galerii moderního umění Tate Modern. Možnost návštěvy vyhlídkové terasy na nedaleké nejvyšší budově Evropy, mrakodrapu The Shard. Projdeme se po slavném mostě Tower Bridge až k pevnosti Tower, kterou si prohlédneme. Skrze zajímavou obchodní čtvrť Canary Wharf projedeme automatizovanou dráhou až do části města Greenwich. Zde se nachází královská observatoř a také “nultý poledník”. Mimo toho můžeme navštívit Britské muzeum, Národní galerii, Madame Tussauds, London Transport Museum a další zajímavá místa. V případě zájmu můžeme zajet i do studií Warner Bros. na Harryho Pottera.

4. den: dokončení prohlídky Londýna. V odpoledních hodinách přesun na letiště a ve večerních hodinách let z Londýna zpět do Prahy.

Předběžná cena:16 000 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.