HORY A PAMÁTKY SALCBURSKA

Číslo programu: ATH10

Informace

  • Veškeré jízdné lanovkami a vstupy do pamětihodností jsou v ceně zájezdu.
  • Každý den je možnost koupání v krytých lázních i přírodních koupalištích.

Zájezd do malého ráje Salcburska. Čekají vás četné vycházky v alpském prostředí i historické památky. Perličkou bude poslední den strávený v Salzburgu. Celý program se dá přizpůsobit vaším preferencím, jestli například preferujete poznání rakouské kultury či turistiku v horském prostředí. Program může průvodce upravit podle aktuálního počasí.

Ubytování: hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 5x ubytováni
průvodce 5x polopenze
jízdné lanovkami vstupné do pamětihodností
Fakultativně

Do programu je možné zahrnout tyto zajímavost.

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd do Rakouska.

2. den: HOHENWERFEN – prohlídka středověkého hradu trůnícího na skále uprostřed údolí řeky Salzach. V poledních hodinách příjezd na ubytování. Odpolední program podle polohy ubytování.

3. den: LICHTENSTEINKLAMM – pohodlnou stezkou skrze jednu z nejhlubších i nejlepších alpských soutěsek. Stěny jedné z nejkrásnějších soutěsek dosahují výšky až 300 metrů. ALPENDORF – výjezd lanovkou na horu Geisterberg. Vycházka v horském prostředí.

4. den: FULSECK – lanovkou na vrchol s panoramatickými výhledy na údolí Gasteinertal a četné alpské vrcholky. Lehká pěší túra v okolí vrcholku hory. STUBNERKOGEL – kabinkovou lanovkou na vrchol nacházející se přímo nad lázeňským městečkem Bad Gastein. Výhledy nabízí 140 metrů dlouhý vysutý most. Z vyhlídky Glocknerblick bývá zase k vidění nejvyšší rakouská hora. ALPENTHERME GASTEIN – zážitkové termální lázně přímo uprostřed údolí Gastein.

5. den: WEIßSEE – lanovkou přímo do masivu Vysokých Taur. Procházka podél “bílého” jezera s výhledy na skalnaté štíty okolních vrcholků. KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – procházka stezkou podél nejvyšších vodopádů ve střední Evropě. HOHE TAUERN CENTRUM – návštěva moderní expozice věnované přírodě národního parku Hohe Tauern, která stojí u městečka Mittersill.

6. den: OBERTAUERN – výjezd lanovkou na vrchol Grünwaldkopf (1 975 m n. m.). Vycházka jezera Grünwald See a túra zpět do střediska Obertauern. V případě zájmu možnost výšlapu na Seekarspitze. MAUTERNDORF – prohlídka středověkého hradu. Jedním z posledních pánů hradu byl Hermann Göring. THERME AMADE – zážitkové termální lázně.

7. den: UNTERSBERG – výjezd lanovkou na horu tyčící se přímo nad městem Salzburg. SALZBURG – celodenní prohlídka města včetně návštěv pamětihodností města a plavby vyhlídkovou lodí „Amadeus Salzburg“ po řece Salzach v centru města. HOHENSALZBURG – prohlídka salcburské pevnosti. Dále možnost návštěvy rodného domu W. A. Mozarta a jeho rezidence, galerie moderního umění a přírodovědného či jiného muzea. Ve večerních hodinách odjezd.

8. den: návrat v brzkých ranních hodinách zpět do ČR.

Mapa

Předběžná cena:11 500 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.