Linec – Ars Electronica CenterKatedrála Mariendom v LinciLinec – adventní trhyLinec – autobus na nábřežíLinec – dráha PöstlingbergbahnLinec – katedrála MariendomLinec – katedrála Panny MarieLinec – linecké pečivoLinec – prohlídka Ars Electronica CenterLinec – umělecká galerie LentosLinec – vrchol PöstlingbergLinec – zámecké návrší SchlossbergLinz – adventní trhyLinz – Ars Electronica CenterLinz – prohlídka centra Ars ElectronicaPoutní bazilika na vrcholu PöstlingbergPoutní vrchol Pöstlingberg s bazilikou a výhledem na LinecVečerní LinecVečerní umělecké muzeum Lentos – LinecVěž linecké katedrály MariendomVrchol PöstlingbergVýhled na Linec z vrchu PöstlinbergLinec – náměstí Hauptplatz

LINZ A MAUTHAUSEN

Číslo programu: ATP28

Popis

  • V období adventu program přizpůsobíme i času na vánoční trhy.

Poznávací zájezd pro školy do hlavního města Horního Rakouska – Linze a za zajímavostmi jeho okolí. Navštívíme památník koncentračního tábora Mauthausen a vyhlídku na vrcholu Pöstlingberg.

Ubytování:
Stravování:
Cena zahrnuje
doprava
průvodce
Fakultativně
vstupné do objektů

 

Program

Odjezd v brzkých nočních nebo ranních hodinách a přejezd do Rakousko. MAUTHAUSEN – památník koncentračního tábora. LINZ – odpoledne si prohlídneme centrum hlavního města Horních Rakous. Půjdeme se podívat na zámecké návrší Schlossberg, nahlédneme do katedrály Mariendom a půjdeme přes největší náměstí na Dunaji Hauptplatz. V případě zájmu navštívíme Ars Electronica. Na závěr dne zajedeme na vyhlídkové místo nad městem (našim autobusem). PÖSTLINGBERG – nad městem Linz se tyčí návrší se známým klášterem, kam vede tramvaj s největším sklonem. V odpoledních hodinách odjezd, přesun zpět k budově školy.

Mapa

Přibližná cena:600