Zájezdy pro školy do Polska – OsvětimZájezdy pro školy do OsvětimiWieliczka – školní zájezdyWieliczka – solný důl pro školyŠkolní zájezd do OsvětimiOsvětim – koncentrační táborKrálovský hrad Wawel – prohlídka Krakova pro školyKrakow – školní zájezd do PolskaKrakow – exkurze pro školyExkurze pro školy do Osvětimi

OSVĚTIM A KRAKOV

Číslo programu: PLP03

Informace

  • Představení jedné z nejtemnějších částí historie lidstva.
  • Možnost návštěvy krakovské židovské čtvrti Kazimierz nebo továrny Oskara Schindlera.
  • Dvoudenní školní zájezd do Osvětimi, Krakova a solných dolů.

Poznávací školní zájezd do Malopolska, během kterého navštívíme hlavní město Krakov a významná místa v okolí. Ústředním bodem programu je návštěva místa, které patří k historii 20. století. Památník v Osvětimi připomíná to, čeho byl člověk schopen během holocaustu. Program je doplněn o prohlídku nejzajímavějších míst města Krakov.

„Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“ – George Santayana

Wieliczka – školní zájezdy

 

Ubytování: hostel v Krakově.
Stravování: snídaně v ceně zájezdu. Večeře v závěru prohlídky města individuálně v restauracích.
Cena zahrnuje
doprava 1x ubytováni
průvodce 1x snídaně
cestovní pojištění
Fakultativně
vstupné do objektů

 

Program

1. den: odjezd v nočních hodinách, přesun do Polska. OSVĚTIM – BŘEZINKA (Auschwitz – Birkenau) – prohlídka největšího nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora s místním průvodcem. Prohlídky jsou vedeny v češtině a zahrnují prohlídku obou areálů. V odpoledních hodinách přesun na ubytování v centru Krakova. KRAKOV (Krakow) – zahájení prohlídky druhého největšího města v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. RYNEK GLÓWNY – dominanta historického centra města. Uprostřed náměstí stojí Sukiennice, budova staré tržnice. WAWEL – hrad stojí na návrší nad řekou Visla a je jednou z nejcennějších památek města. KAZIMIERZ – židovská čtvrť a centrum náboženské kultury. Nachází se zde 5 synagog a také jeden z nejstarších židovských hřbitovů nebo židovské muzeum.

Školní zájezd do Osvětimi

2. den: KRAKOV – dokončení prohlídky města. V případě zájmu je možné navštívit památník a muzeum v bývalé továrně Oskara Schindlera nebo jít na prohlídku interiérů zámku Wawel. WIELICZKA – možnost návštěvy solných dolů. Zde nás čeká putování do útrob země za bílým zlatem, které se zde těží již od 13. století. Prohlídka vede okolo podzemního jezera, přes ohromné sály a návštěvníky vyzvedne zpět sluneční světlo historický důlní výtah. Alternativně je také možné navštívit méně známé solné doly Bochnia. Ve večerních hodinách odjezd a návrat domů.

Krakow – školní zájezd do Polska

Mapa

Předběžná cena:2 700 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.