RAKOUSKO – OD RUDY AŽ PO AUTO

Číslo programu: ATP19

Popis

  • Navštívíme důl na železnou rudu, výrobu motorů do vozů BMW i továrnu na traktoy.

 

Ubytování: hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce 2x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů

V případě zájme je možné program prodloužit a doplnit návštěvou továrny BMW v Mnichově, Řezně nebo jiném bavorském závodě.

Program

1. den: odjezd v nočních hodinách od budovy školy. V ranních hodinách přijedeme do Rakouska. STEYR – nejprve se vydáme na exkurzi do výroby traktorů Steyr v hornorakouském městě St. Valentin. BMW STEYR – poté půjdeme na exkurzi do továrny světoznámého výrobce vozů BMW. Závod v rakouském městě Steyr je atypický tím, že je zaměřený na produkci zážehových i vznětových motorů. Ty se poté montují do vozů BMW a Mini po celém světě. Pokud by vybil čas (záleží podle časů prohlídek), zastavili bychom ještě na prohlídku centra města Steyr. V podvečerních hodinách přejedeme na ubytování.

2. den: ABENTEUER ERZBERG – navštívíme lom na železnou rudu. Projedeme se skrze něj na speciálně upraveném dampru. NOTHKLAMM – ve zbytku dne se vydáme na procházku malebnou soutěskou v oblasti Národního parku Gesäuse. V případě zájmu půjdeme i na prohlídku jeskyně KrausHöhle.

3. den: LINEC – projdeme si centrum jednoho z průmyslových center Rakouska. Prohlídneme si katedrálu Mariendom i hradní návrší. Navštívíme centrum moderních technologií Ars Electronica Center. PÖSTLINBERG – na závěr se zastavíme na vyhlídce nad městem Linec u známého poutního místa.

Mapa

Přibližná cena:3 800