Řeka ve městě Cardiff – zájezdy do Velké Británie pro školyPozůstatky pevnosti v ChepstowLondýn – z prohlídky městaLondýn – výhled z London EyeLondýn – pevnost TowerLondýn – obří kolo London EyeLondýn – mrakodrapy ve čtvrti CITYLondýn – most Tower BridgeLondýn – havran na pevnosti TowerKlášter Tintern AbbeyCardiff – místní hradBristolská observatoř – školní zájezd do Bristolu

BRISTOL – JAZYKOVÝ KURZ S VÝLETY

Číslo programu: UKP22

Informace

  • Pobyt u hostitelských rodin ve městě Bristol.

Poznávací jazykový zájezd pro školy do Jihozápadní Anglie a jihu země Wales. Spát budeme u hostitelů z Bristolu a pokud zrovna nebudeme na výuce jazyka v místní škole, budeme vyrážet na výlety do okolí města. Během prvního a posledního dne si navíc prohlédneme celé centrum Londýna. Město Bristol sice nepatří mezi časté cíle výletů, ale možná o to více je návštěva tohoto města zajímavá. Bristol patří mezi nejvýznamnější centra Velké Británie. V centru města je mnoho zajímavých památek, ale město žije hlavně teď. U města je důležitý přístav a nachází se zde významné firmy z oblasti moderních technologií a leteckého průmyslu. Postavení Bristolu ve Velké Británii reflektuje i to, že právě zde se narodil jeden z nejvýznamnějších moderních umělců, Banksy.

Řeka ve městě Cardiff – zájezdy do Velké Británie pro školy
Ubytování: v hostitelských rodinách, 2–4 studenti v jedné rodině.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel do Velké Británie 5x ubytováni
průvodce 5x polopenze + obědový balíček výuka v místní škole
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v dopoledních hodinách, přesun přes Německo a Francii. V nočních hodinách najedeme na vlak přes Eurotunnel.

Londýn – z prohlídky města

2. den: první den strávíme v hlavním městě Velké Británie LONDÝN – celodenní prohlídka města. GREENWICH – Královská observatoř a Nultý poledník. Poté pojedene automatizovanou dráhou DLR přes obchodní čtvrť Canary Wharf (alternativně lodí po Temži) k pevnosti Tower. TOWER – Palác a pevnost Jejího Veličenstva. Poté se projdeme přes most Tower Bridge k londýnské radnici a budeme pokračovat proti proudu řeky Temže. Uvidíme bývalé obchodní doky, mrakodrap The Shard nebo repliku divadla Globe. TATE MODERN – dojdeme až ke galerii moderního umění, kterou můžeme navštívit. Přes Millenium Bridge dojdeme k St Paul Cathedral. Na zbytek je hned několik možností. Můžeme navštívit Britské muzeum, Národní galerii, London Eye a další. V odpoledních hodinách odjezd a přejezd do Bristolu.

Londýn – výhled z London Eye

3. den: dopoledne proběhne výuka v místní jazykové škole.

BRISTOL – odpoledne si prohlédneme centrum města. Nejzajímavější část města je oblast podél řeky Avon a jejího ramena. Zde se v minulosti nacházeli doky a obchodní skladiště. Dnes už je nahradili muzea, restaurace a kavárny, galerie nebo centra technologických firem. CLIFTONŮV MOST – symbol města. AEROSPACE BRISTOL – legendární nadzvuková letadla Concorde se vyráběla právě ve městě Bristol. Dnes na tradici leteckého průmyslu v Bristolu navazují firmy Airbus, BAE (British aerospace) i Rolls-Royce. V případě zájmu možnost návštěvy leteckého muzea.

Bristolská observatoř – školní zájezd do Bristolu

4. den: dopoledne proběhne výuka v místní jazykové škole.

BATH – výlet do nedalekého města v údolí řeky Avon. ŘÍMSKÉ LÁZNĚ – prohlídneme si historické lázně postavené za římské nadvlády. Alternativně také možnost návštěvy muzea módy nebo plavba po řece Avon.

Bristol – Cliftonův most

5. den: celodenní výlet do jižní části Walesu.

CARDIFF – dopolední prohlídka hlavního města Walesu. Mezi největší zajímavosti patří Cardiffský hrad, nábřeží u Cardiffské zátoky, tržiště nebo národní stadion Walesu – Millennium Stadium. V odpoledních hodinách se můžeme vydat na středověký hrad Caerphilly, prozkoumat skanzen Saint Fagans nebo kouknout na zub přístavu Port of Cardiff. Alternativně je možné navštívit Národní park Brecon Beacons.

Cardiff – místní hrad

6. den: dopoledne proběhne výuka v místní jazykové škole.

Odpoledne vyrazíme na poslední výlet z Bristolu. CHEPSTOW CASTLE – pozůstatky nejstarší pevnosti postavené v období po odchodu Římanů nad řekou Wye. TINTERN ABBEY – pozůstatky cisterciáckého opatství ze 12. století.

Klášter Tintern Abbey

7. den: poslední den dokončíme prohlídku anglické metropole. LONDÝN – tentokrát začneme v oblasti Westminnster a doprohlídneme si to nejzajímavější z centra Londýna. Podle zájmu můžeme navštívit i interiéry některých pamětihodností. U Buckinghamského paláce si prohlídneme tradiční výměnu stráží, projdeme se kolem Downing street 10 nebo navštívíme Chinatown, Covent Garden a SOHO. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Londýn – havran na pevnosti Tower

8. den: návrat v poledních hodinách zpět ke škole.

Mapa

Předběžná cena:14 000 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.