BRISTOL – JAZYKOVÝ KURZ S VÝLETY

Číslo programu: UKP22

Popis

  • Pobyt u hostitelských rodin ve městě Bristol.

Poznávací jazykový zájezd pro školy do Jihozápadní Anglie a jihu země Wales. Spát budeme u hostitelů z Bristolu a pokud zrovna nebudeme na výuce jazyka v místní škole, budeme vyrážet na výlety do okolí města. Během prvního a posledního dne si navíc prohlédneme celé centrum Londýna. Město Bristol sice nepatří mezi časté cíle výletů, ale možná o to více je návštěva tohoto města zajímavá. Bristol patří mezi nejvýznamnější centra Velké Británie. V centru města je mnoho zajímavých památek, ale město žije hlavně teď. U města je důležitý přístav a nachází se zde významné firmy z oblasti moderních technologií a leteckého průmyslu. Postavení Bristolu ve Velké Británii reflektuje i to, že právě zde se narodil jeden z nejvýznamnějších moderních umělců, Banksy.

Ubytování: v hostitelských rodinách, 2–4 studenti v jedné rodině.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel do Velké Británie 5x ubytováni
průvodce 5x polopenze + obědový balíček výuka v místní škole
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v dopoledních hodinách, přesun přes Německo a Francii. V nočních hodinách najedeme na vlak přes Eurotunnel.

2. den: první den strávíme v hlavním městě Velké Británie LONDÝN – celodenní prohlídka města. GREENWICH – Královská observatoř a Nultý poledník. Poté pojedene automatizovanou dráhou DLR přes obchodní čtvrť Canary Wharf (alternativně lodí po Temži) k pevnosti Tower. TOWER – Palác a pevnost Jejího Veličenstva. Poté se projdeme přes most Tower Bridge k londýnské radnici a budeme pokračovat proti proudu řeky Temže. Uvidíme bývalé obchodní doky, mrakodrap The Shard nebo repliku divadla Globe. TATE MODERN – dojdeme až ke galerii moderního umění, kterou můžeme navštívit. Přes Millenium Bridge dojdeme k St Paul Cathedral. Na zbytek je hned několik možností. Můžeme navštívit Britské muzeum, Národní galerii, London Eye a další. V odpoledních hodinách odjezd a přejezd do Bristolu.

3. den: dopoledne proběhne výuka v místní jazykové škole.

BRISTOL – odpoledne si prohlédneme centrum města. Nejzajímavější část města je oblast podél řeky Avon a jejího ramena. Zde se v minulosti nacházeli doky a obchodní skladiště. Dnes už je nahradili muzea, restaurace a kavárny, galerie nebo centra technologických firem. CLIFTONŮV MOST – symbol města. AEROSPACE BRISTOL – legendární nadzvuková letadla Concorde se vyráběla právě ve městě Bristol. Dnes na tradici leteckého průmyslu v Bristolu navazují firmy Airbus, BAE (British aerospace) i Rolls-Royce. V případě zájmu možnost návštěvy leteckého muzea.

4. den: dopoledne proběhne výuka v místní jazykové škole.

BATH – výlet do nedalekého města v údolí řeky Avon. ŘÍMSKÉ LÁZNĚ – prohlídneme si historické lázně postavené za římské nadvlády. Alternativně také možnost návštěvy muzea módy nebo plavba po řece Avon.

5. den: celodenní výlet do jižní části Walesu.

CARDIFF – dopolední prohlídka hlavního města Walesu. Mezi největší zajímavosti patří Cardiffský hrad, nábřeží u Cardiffské zátoky, tržiště nebo národní stadion Walesu – Millennium Stadium. V odpoledních hodinách se můžeme vydat na středověký hrad Caerphilly, prozkoumat skanzen Saint Fagans nebo kouknout na zub přístavu Port of Cardiff. Alternativně je možné navštívit Národní park Brecon Beacons.

6. den: dopoledne proběhne výuka v místní jazykové škole.

Odpoledne vyrazíme na poslední výlet z Bristolu. CHEPSTOW CASTLE – pozůstatky nejstarší pevnosti postavené v období po odchodu Římanů nad řekou Wye. TINTERN ABBEY – pozůstatky cisterciáckého opatství ze 12. století.

7. den: poslední den dokončíme prohlídku anglické metropole. LONDÝN – tentokrát začneme v oblasti Westminnster a doprohlídneme si to nejzajímavější z centra Londýna. Podle zájmu můžeme navštívit i interiéry některých pamětihodností. U Buckinghamského paláce si prohlídneme tradiční výměnu stráží, projdeme se kolem Downing street 10 nebo navštívíme Chinatown, Covent Garden a SOHO. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

8. den: návrat v poledních hodinách zpět ke škole.

Mapa

Přibližná cena:12 000