ADVENT V BUDYŠÍNĚ A ZHOŘELCI

Číslo programu: ADD05

Informace

Václavský trh v Budyšíně je velmi starý trh, možná dokonce nejstarší vánoční trh v Německu. V roce 1384 král Václav dal městu Bautzen právo uspořádat svobodné trhy, kde se prodávalo maso. V pozdějších stoletích se začaly na trhu prodávat další výrobky. Slezský vánoční trh ve Zhořelci se koná v krásném historickém centru města.

Ubytování:
Stravování:
Cena zahrnuje
doprava
průvodce
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

Odjezd v ranních hodinách.

BAUTZEN (Budyšín) – krásné adventní trhy se konají na náměstích Hauptmarkt, Kornmarkt a ulici Reichenstraße až k nádvoří muzea. Asi 90 prodejců bude nabízet gastronomické lahůdky, svařené víno, výrobky ze skla, řemeslné výrobky, keramiku, oblečení, hračky a krajky. Prohlídka historického jádra města, které se rozkládá na návrší vysoko nad meandrem řeky Sprévy. Městu v barokním stylu dominuje mnoho věží. Možnost prohlídky katedrály sv. Petra, která dominuje městu, pozoruhodný je i hrad Ortenburg.

GÖRLITZ (Zhořelec) – trhovci vám nabídnou kulinářské potěšení i atraktivní dárky. Na trhu uvidíte vánoční zvyky a tradice Slezska. Ve spodní části trhu bude umístěn asi 8 m vysoký vánoční strom. Prohlídka historického jádra města.

Návrat ve večerních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:800 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.