Vídeň – zámek Horní BelvederPalác Hofburg ve Vídni – výlety pro školy do RakouskaDům Hunderwasserhaus ve Vídni – školní výletyKatedrála svatého Štěpána ve Vídni – zájezdy pro školyHrad Devín – školní výletyGrasalkovičův palác v Bratislavě – sídlo prezidentaDěvínský hrad – zájezdy pro školyCentrum městečka Szentendre – školní zájezdy do MaďarskaBudova Slovenského rozhlasuBudapešť – bazilika svatého ŠtěpánaBudapešť a Budínský hrad – výlety pro školy do MaďarskaBratislavský hradBratislava – most SNPBazilika v Ostřihomi – Maďarsko pro školyZřícenina hradu v údolí Wachau – zájezdy pro školy do RakouskaMěstečko v údolí Wachau – výlety pro školy do RakouskaMěstečko Dürnstein v údolí Wachau – školní zájezdyKlášter Melk v Rakousku – zájezdy pro školy

PERLY NA DUNAJI

Číslo programu: SKP12

Informace

  • Školní zájezd do tří metropolí na Dunaji.
  • Navštívíme Vídeň, Bratislavu a Budapešť.
  • Program je možné absolvovat během vánočích svátků jako adventní zájezd.
Budapešť a Budínský hrad – výlety pro školy do Maďarska
Ubytování: hostel – 2 noci v Bratislavě, 1 noc v Budapešti.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů

 

 

Program

1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách a přesun do Rakouska. VÍDEŇ – prohlídka centra hlavního města Rakouska. Po prohlídce přesun na ubytování na Slovensku.

Dům Hunderwasserhaus ve Vídni – školní výlety

2. den: BRATISLAVA – dopoledne si projdeme hlavní město Slovenska. Vystoupáme na návrší Bratislavského hradu. Poté uvidíme Grasalkovičův palác, sídlo prezidenta republiky. Uvidíme brutalistickou budovu rozhlasu i historickou Michalskou bránu. Neméně zajímavé je Hviezdoslavovo náměstí s národním divadlem či nábřeží Dunaje. HRAD DEVÍN – odpoledne si projdeme hrad na skále nad soutokem Moravy s Dunajem. Dnes už se jedná o zříceninu, ze které jsou pěkné výhledy do krajiny.

Děvínský hrad – zájezdy pro školy

3. den: tento den budeme pokračovat dál podél proudu Dunaje. GABČÍKOVO – krátká zastávka u zdymadel tohoto vodního díla. Vystoupáme na vyhlídkovou plošinu umístěnou pod velínem této nádrže. OSTŘIHOM – první hlavní město Maďarska, ve kterém dodnes sídlí uherský arcibiskup. VIŠEGRÁD – prohlédneme si významný hrad, ve kterém sídlili uherští králové. Roku 1335 se zde došlo k známému setkání českého, uherského a polského krále. Roku 1991 na to navázali současní státníci při zakládání Visegrádské skupiny. SZENTENDRE – projdeme si centrum malebného městečka, ve kterém se mísili kultury.

Bazilika v Ostřihomi – Maďarsko pro školy

Alternativně: v městečku Szentendre můžeme navštívit rozsáhlý skanzen staveb z celého Maďarska. V tomto případě by se vynechala zastávka u vodního díla Gabčíkovo a v Ostřihomi.

Větrný mlýn a motoráček – skanzen v Szentendre

4. den: BUDAPEŠŤ – celodenní prohlídka maďarské metropole. Navštívíme Budínský hrad, Rybářskou baštu, baziliku svatého Štěpána, Náměstí hrdinů či parlament republiky. V pozdních večerních hodinách odjezd, noční přesun zpět do ČR.

Maďarská parlament v Budapešti – zájezdy pro školy

5. den: návrat v brzkých ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:6 400 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.