ŠvýcarskoŠvýcarskoŠvýcarsko

OCHUTNEJTE ŠVÝCARSKO

Číslo programu: CHP46

Ochutnejte Švýcarsko všemi smysly. Zájezd s hvězdicovitými výlety z Luzernu, při kterých seznámíme žáky/studenty s přírodou, kulturou, historií i tradičními švýcarskými produkty.

Ubytování: 3x hostel.
Stravování: snídaně, možnost dokoupení večeří.
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x snídaně
cestovní pojištěni

1.den: odjezd v odpoledních hodinách, noční přesun přes Německo.

2.den: v ranních hodinách příjezd do Lichtenštejnska. VADUZ – hlavní město země, prohlídka centra, na které dohlíží z kopce hrad. EINSIEDELN – rozsáhlý barokní klášter. Prohlídka kostela a vycházka po křížové cestě. MYTHEN – výjezd lanovkou do masivu v centrálním Švýcarsku. Pěší túra na vrchol hory. Alternativně lze vyjet zubačkou na horu PILATUS.

3.den: okruh přes nejvyšší švýcarské horské průsmyky. Cestou na vhodných místech zastávky na fotografování. AARESCHLUCHT – průchod 250 metrů hlubokou soutěskou přístupnou uměle vytvořeným chodníkem pomocí mostů a tunelů. REICHENBACHFALL – mohutné vodopády pro-slavené světoznámým detektivem Sherlockem Holmesem. GRIMSEL PASS – vysokohorský průsmyk v nadmořské výšce 2 164 m. FURKA PASS – jízda přes horský průsmyk s nejvyšším bodem v nadmořské výšce 2 431 m. Silnice vede kolem Rhônského ledovce s křišťálově modrou barvou, který si budete moci prohlédnout. ANDERMATT – horské středisko rekreace a sportu. ALTDORF – město je spjato s jednou z nejznámějších postav švýcarských dějin, Vilémem Tellem.

4.den: BERN – prohlídka historického jádra města, které je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Medvědí příkop, slavný bernský orloj, historické kašny, katedrála, možnost výstupu na věž katedrály. EMMENTAL – typická švýcarská krajina plná krásně zelených kopců a šťastně přežvykujících krav. Místo, kde se rodí známý ementálský sýr. Návštěva výrobny místního sýru. LUZERN – nejmalebnější švýcarské město s mnoha historickými památkami. Kapličkový most – symbol města. VERKEHRSHAUS – v případě zájmu lze navštívit i Švýcarské muzeum dopravy.

5.den: RÝNSKÉ VODOPÁDY – největší a nejmohutnější vodopády v Evropě. V případě zájmu krátká plavba lodí po Rýnu. STEIN AM RHEIN – krátká prohlídka historické části města. KOSTNICE – u nás je město proslulé zejména koncilem, který rozhodl o upálení Mistra Jana Husa a Jeronýma Pražského. Za zhlédnutí určitě stojí Hus-Haus, kde Jan Hus pobýval před zatčením. Historické jádro je zajímavé četnými gotickými domy. ČOKOLÁDOVNA MAESTRANI – prohlídka továrny na čokoládu i zážitkové expozice věnované této pochutině (bez průvodce). LINDAU – večerní procházka historickou částí města.

6.den: návrat k budově školy v dopoledních hodinách.

Přibližná cena:7 000