Zlatá stříška v Innsbrucku – zájezd pro školy do AlpZřícenina hradu EhrenbergZámek Linderhof v Bavorsku – výlety pro školy do NěmeckaZámek Hohenschwangau v Bavorsku – školní zájezdyWattens – svět Swarovski pro školyVysutá lávka Highline 179 – zájezdy pro školyVýhled na centrum Mnichova z Olympijské věže – školní výlety do BavorskaSoutěska Partnachklamm v Bavorských Alpách – zájezdy pro školyNová radnice v Mnichově – zájezd pro školyLanovka na nejvyšší horu Německa – ZugspitzeJezero Eibsee pod horou ZugspitzeCentrum města Innsbruck v Tyrolsku a masiv pohoří KarwendelBMW Welt – školní zájezd do MnichovaBarokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ettalu

MNICHOV A POHÁDKOVÉ ZÁMKY

Číslo programu: DEP14

Informace

Tvář Bavorských Alp utvářejí jezera, louky a staré kulturní památky. Je zde mnoho atraktivních a světoznámých turistických středisek. Zajímavou zastávkou budou místa, kde ordinoval „Doktor z hor“. Mohutný masiv Zugspitze se vypíná přímo nad Garmisch-Partenkirchenem. Na jeho severní stěně najdete i impozantní soutěsky, rozeklané skalní stěny a malý ledovec. Před impozantní kulisou alpského masivu se prostírá prastará kulturně využívaná krajina.

Zřícenina hradu Ehrenberg
Ubytování: hotely nebo hostely.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v časných ranních nebo nočních hodinách. MNICHOV * procházka centrem města. MARIENPLATZ – ve středověku solný a obilní trh. FRAUENKIRCHE – impozantní boží stánek s charakteristickými věžemi. NOVÁ RADNICE – zajímavé průčelí. STARÁ RADNICE – honosná vedle stojící věž. Přejezd do Alp.

Nová radnice v Mnichově – zájezd pro školy

2. den: HOHENSCHWANGAU – novogotický královský zámek je světoznámou kulturní památkou. NEUSCHWANSTEIN – zámek zasazený do horské krajiny na břehu Labutího jezera. Vycházka na zámek z nedalekého městečka a prohlídka s audioguidy. HIGHLINE 179 – nejdelší lávka svého druhu vede nad alpským údolím a spojuje pevnost Claudia s hradem Ehrenberg. Hrad i pevnost jsou volně přístupné.

Zámek Neuschwanstein v Německu – zájezdy pro školy

3. den: tento den se budeme pohybovat v prostředí rakouského údolí řeky Inn. INNSBRUCK – na celém světě není druhé město, kde bychom našli na tak malém prostoru tak ideální spojení umělecké a kulturně historické tradice. HALL IN TIROL – malebné tyrolské městečko, hrad Hassegg, Mincovní brána. WATTENSSWAROVSKI – prohlídka expozice křišťálový svět.

Centrum města Innsbruck v Tyrolsku a masiv pohoří Karwendel

4. den: poslední den strávíme v prostředí bavorských Alp. GARMISCH-PARTENKIRCHEN – nejznámější zimní turistické a sportovní středisko (známé jsou novoroční skoky na lyžích a závody ve sjezdovém lyžování). PARTNACHKLAMM – vycházka romantickou soutěskou.

Soutěska Partnachklamm v Bavorských Alpách – zájezdy pro školy

LINDERHOF – zámek v osamělé horské krajině obklopený nádhernými zahradami, je nejintimnější zámeckou stavbou Ludvíka II., oblíbené sídlo pohádkového krále. ETTAL – benediktinský klášter, interiér se honosí bohatou rokokovou štukovou výzdobou, řeholníci vyrábějí v klášteře výborné ovocné likéry, ochucené koňaky a pivo. Návrat v nočních hodinách.

Zámek Linderhof v Bavorsku – výlety pro školy do Německa

Poslední den lze strávit i výjezdem zubačkou na horu Zugspitze a sjezdem lanovkou k jezeru Eibsee.

Mapa

Předběžná cena:7 600 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.