NEJKRÁSNĚJŠÍ HORY ŠVÝCARSKA

Číslo programu: CHPT54

Informace

Poznávací zájezd pouze s lehkými vycházkami do nádherné země v srdci Evropy. Švýcarsko je plné přírodních krás a většinu rozlohy tvoří Alpy dosahující výšky přes 4 000 m. Vždyť je také jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy.

Ubytování: 4x v hostelu.
Stravování: snídaně nebo polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytováni
průvodce 4x snídaně/polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1.den: odjezd v podvečerních hodinách, noční přesun přes Německo po trase Rozvadov, Mnichov a Lindau.

2.den: PILATUS 2221 m – oblíbené výletní místo nad Luzernem. Na vrchol vede nejstrmější ozubnicová dráha. Jedinečný výhled na Luzern, šest jezer a Alpy. Uvádí se, že z vrcholu je rozhled na více než třetinu Švýcarska. Možnost vycházky. LUZERN – nejmalebnější švýcarské město s mnoha historickými památkami. Kapličkový most – symbol města.

3.den: BERNSKÉ ALPY * GRINDELWALD/LAUTERBRUNNEN – impozantní kulisa tří hlavních vrcholů Eiger, Mönch a Jungfrau vévodí oblasti, v níž lze v týž den spatřit věčný sníh a led na vrcholcích hor i palmy na březích jezer. Hluboká údolí a kaňony s hučícími vodopády kontrastují s klidem zelených luk a bílých oveček. Jako na pavoučích nitích se vznášejí pod bezmračným nebem kabiny lanovek, pod nimiž se do stejně neuvěřitelných výšin šplhají typické červené vláčky. Vůbec není náhodou, že je celý region zapsán na Seznam přírodních památek UNESCO. Fakultativně populární horskou železnicí na Jungfraujoch 3454 m.

4.den: BERN – prohlídka historického jádra, které je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO. EMMENTAL – typická švýcarská krajina plná krásně zelených kopců a šťastně přežvykujících krav. Místo, kde se rodí známý ementálský sýr. GRANS – MONTANA – slavné vysokohorské středisko, které leží na údajně nejslunnější náhorní plošině.

5.den: WALLISKÉ ALPY * ZERMATT 1616 m – světoznámé vysokohorské středisko. Fakultativně lanovkou na Schwarzsee (hrana Matterhornu), případně na Malý Matterhorn 3880 m nebo zubačkou na Gornergrat 3131 m. s

6.den: WALLISKÉ ALPY * SAAS FEE 1790 m – prohlídka světoznámého vysokohorského střediska. SAAS GRUND 1562 m. Kabinkovou lanovkou na Griesrück, vycházka. FURKAPASS 2431 m – třetí nejvýše položený průsmyk ve Švýcarsku. Vycházka k Rhonskému ledovci. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun přes Německo.

7.den: návrat v ranních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:12 900 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.