Skalní město Les Vaux de Provence – FrancieŘeka Rhóna v AvignonuPřístaviště v MarseillePřístav v MonakuPobřeží u Antibes – FranciePapežský palác v Avignonu – zájezdy pro školy do FrancieOstrov If u Marseille – školní zájezd do oblasti ProvenceOkrové útesy u města RoussillonKlášter Senaque a levandulové pole ProvenceHistorické město NimesFrancie – most Pont du Gard

FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA A PROVENCE TROCHU JINAK

Číslo programu: FRP16

Informace

  • Populární oblast Azurového pobřeží a Provence trochu jinak.
  • Za nevšedními zážitky na jih Francie.
Pobřeží u Antibes – Francie
Ubytování: hotel** typu Premiere Classe / Ibis Budget, třílůžkové pokoje.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytováni
průvodce 4x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd do Francie.

2. den: MONACO – prohlídka druhého nejmenšího městského státu. Za návštěvu stojí Oceánografické muzeum, ale svou pozornost si zaslouží i královský palác nebo botanická zahrada. ANTIBES – rušné rekreační středisko s historickým jádrem a tržnicí. Procházka po pobřeží.

Přístav v Monaku

3. den: AVIGNON – prohlídka papežského města. Za zmínku stojí papežský palác, městské hradby nebo katedrála. AVEN D´ORGNAC – nejkrásnější jeskyně oblasti je populárním cílem návštěvníků. PONT DU GARD – unikátní akvadukt z dob Římské říše. Impozantní vodovod přes řeku Gard je nejznámější svého druhu v Evropě. Mohutný třípatrový most, který přiváděl vodu do města Nimes. NIMES – město s bohatou historií, množství římských památek.

Řeka Rhóna v Avignonu

4. den: SAINTES-MARIES-DE-LA-MER – malá vesnička je centrem oblasti Camargue. CAMARGUE – přírodní rezervace v deltě řeky Rhôny je proslulá oblast mokřadů. Vyhlídková plavba lodí přes rezervaci. LES BAUX-DE-PROVENCE – skalní město situované na vápencovém skalním ostrohu, rozhled na deltu řeky Rhóny. CARRIERES DES LUMIERES – v bývalém bauxitovém lomu se dnes promítají ohromující audiovizuální show.

Skalní město Les Vaux de Provence – Francie

5. den: KLÁŠTER SÉNANQUE – nejznámější cisterciácký klášter regionu Provence leží doslova mezi levandulemi. Jejich pěstováním se také mniši živili. GORDES – na skalním ostrohu se rozprostírá nádherné městečko, které si vybralo k životu mnoho filmových režisérů, skladatelů, herců i malířů. ROUSSILLON – městečko proslulé těžbou okru, přírodního barviva žluté až červené barvy. K těžbě tu docházelo už od prehistorických dob a přinášel místním bohatství až do 19. století. THE OCHRE TRAIL – stezka podél zvlněných okrových útesů zbarvená ohnivými tóny barev.

Okrové útesy u města Roussillon

6. den: MARSEILLE – největší francouzský středomořský přístav, starý přístav. Notre-Dame-de-la-Garde – neobyzantská bazilika vévodí městu, zvonici zakončuje obrovská socha Panny Marie, interiér je obložen mramorem. Možnost fakultativního lodního výletu. CHATEAU D´IF – internace politických vězňů, ostrov proslavil A. Dumas svým románem Hrabě Monte Christo. Alternativně na ostrov FRIOUL s možností koupání. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Ostrov If u Marseille – školní zájezd do oblasti Provence

7. den: návrat v poledních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:8 500 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.