Skalní město Les Vaux de Provence – FrancieŘeka Rhóna v AvignonuPřístaviště v MarseillePřístav v MonakuPobřeží u Antibes – FranciePapežský palác v Avignonu – zájezdy pro školy do FrancieOstrov If u Marseille – školní zájezd do oblasti ProvenceOkrové útesy u města RoussillonKlášter Senaque a levandulové pole ProvenceHistorické město NimesFrancie – most Pont du Gard

FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA A PROVENCE TROCHU JINAK

Číslo programu: FRP16

Informace

  • Populární oblast Azurového pobřeží a Provence trochu jinak.
  • Za nevšedními zážitky na jih Francie.

Poznávací školní zájezd na jih Francie a také do maličké zemičky Monaka. Na programu není jen putování po rušných přímořských městech, ale vydáme se například po okrové stezce nezvykle zbarvenou krajinou nebo vyrazíme za barevnou adiovizuální show do bývalého bauxitového lomu. Nicméně na programu toho je mnohem více. Program je samozřejmě možné prodloužit na více dní.

Pobřeží u Antibes – Francie
Ubytování: hotel** typu Premiere Classe / Ibis Budget, obvykle třílůžkové pokoje.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytováni cestovní pojištění
průvodce 4x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů

 

Program

1. den: odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd do Francie.

2. den: MONACO – prohlídka druhého nejmenšího městského státu. Za návštěvu stojí Oceánografické muzeum, ale svou pozornost si zaslouží i královský palác nebo botanická zahrada. Ve večerních hodinách přesun na ubytování.

Přístav v Monaku

3. den: AVIGNON – prohlídka papežského města. Za zmínku stojí papežský palác, městské hradby nebo katedrála. AVEN D´ORGNAC – nejkrásnější jeskyně oblasti je populárním cílem návštěvníků. PONT DU GARD – unikátní akvadukt z dob Římské říše. Impozantní vodovod přes řeku Gard je nejznámější svého druhu v Evropě. Mohutný třípatrový most, který přiváděl vodu do města Nimes. NIMES – město s bohatou historií, množství římských památek.

Řeka Rhóna v Avignonu

4. den: SAINTES-MARIES-DE-LA-MER – malá vesnička je centrem oblasti Camargue. CAMARGUE – přírodní rezervace v deltě řeky Rhôny je proslulá oblast mokřadů. Vyhlídková plavba lodí přes rezervaci. LES BAUX-DE-PROVENCE – skalní město situované na vápencovém skalním ostrohu, rozhled na deltu řeky Rhóny. CARRIERES DES LUMIERES – v bývalém bauxitovém lomu se dnes promítají ohromující audiovizuální show.

Skalní město Les Vaux de Provence – Francie

5. den: KLÁŠTER SÉNANQUE – nejznámější cisterciácký klášter regionu Provence leží doslova mezi levandulemi. Jejich pěstováním se také mniši živili. GORDES – na skalním ostrohu se rozprostírá nádherné městečko, které si vybralo k životu mnoho filmových režisérů, skladatelů, herců i malířů. ROUSSILLON – městečko proslulé těžbou okru, přírodního barviva žluté až červené barvy. K těžbě tu docházelo už od prehistorických dob a přinášel místním bohatství až do 19. století. THE OCHRE TRAIL – stezka podél zvlněných okrových útesů zbarvená ohnivými tóny barev.

Okrové útesy u města Roussillon

6. den: MARSEILLE – největší francouzský středomořský přístav, starý přístav. Notre-Dame-de-la-Garde – neobyzantská bazilika vévodí městu, zvonici zakončuje obrovská socha Panny Marie, interiér je obložen mramorem. Možnost fakultativního lodního výletu. CHATEAU D´IF – internace politických vězňů, ostrov proslavil A. Dumas svým románem Hrabě Monte Christo. Alternativně na ostrov FRIOUL s možností koupání. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Ostrov If u Marseille – školní zájezd do oblasti Provence

7. den: návrat v poledních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:8 700 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.