Bodamské jezero – Domy na kůlechZurich – řeka LammatUlička v BregenzŠvýcarsko – ZurichSchaffhausen – Rýnské vodopádySchaffhausen – kašna v centru městaRýnské vodopády – školní zájezdRheinfall – Rýnský vodopádMěsto ZurichHistorické město SchaffhausenCuryšské jezeroCurych – historické centrum města

BODAMSKÉ JEZERO A OKOLÍ

Číslo programu: DEP17

Informace

  • Školní zájezd k Bodamskému jezeru.

Poznávací zájezd pro školy k jezeru na pomezí tří zemí – Německa, Švýcarska a Rakouska.

Ubytování: hostel
Stravování: polopenze
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce 2x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
Město Zurich

Bodamské jezero je tak velké, že na něm mohou vznikat i vlny. Jak je jezero velké, tak kolem něj se vejde mnoho zajímavých míst, která navštěvujeme. Mimo Bodamského jezera se nabízí spojení programu s Curychem, čokoládovnou Maestrani, vědeckým centrem Technorama a je možné přidat i další zajímavá místa. Mimo jiného je kolem Bodamského jezera mnoho pěkných cyklostezek.

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přesun k Bodamskému jezeru.

2. den: KOSTNICE – nejprve si projdeme město na břehu Bodamského jezera, které mezi Čechy proslulo díky soudu s Janem Husem. REICHENAU – na ostrově se nachází jeden z nejdůležitějších klášterů Německa zapsaných na seznam UNESCO. Byl založen v 8. století a stal se kulturním centrem jihu Německa. MAINAU – na konec dne si odpočineme na ostrově květin. Ostrov se proměnil v pestrobarevnou zahradu plnou barevných výtvorů a vodních kaskád.

Historické město Schaffhausen

3. den: RÝNSKÉ VODOPÁDY – prohlédneme si největší vodopády Evropy na řece Rýn. TECHNORAMA – vědecko-technické centrum, které nabízí interaktivní expozici i možnost tématických přednášek a workshopů. ČOKOLÁDOVNA MAESTRANI – na závěr dne navštívíme továrnu na výrobu čokolády i zážitkovou expozici věnovanou této pochutině (bez průvodce). Samozřejmě nebude chybět možnost nákupu pravé švýcarské čokolády. V podvečerních hodinách se vrátíme zpět na ubytování.

Rýnské vodopády – školní zájezd

Alternativně: možnost návštěvy města Curych s procházkou podél Curyšského jezera a výjezdem vláčkem na horu Uetliberg.

4. den: DOMY NA KŮLECH – návštěva skanzenu věnovaného tradičním obydlím na kůlech ve městečku Unteruhldingen. FRIEDRICHSHAFEN – prohlídka města na břehu Bodamského jezera. V případě zájmu možnost návštěvy muzea vzducholodí Zeppelin Museum. PFÄNDER – výjezd kabinovou lanovkou na vrchol, ze kterého máte Bodamské jezero jako na dlani. BREGENZ – podvečerní procházka nejvýznamnějšího rakouského města na břehu jezera. Osobní volno a čas na večeři před odjezdem domů.

Bodamské jezero – Domy na kůlech

5. den: návrat v brzkých ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:7 000 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.