Bodiam CastlePortsmouth – Spinnaker TowerNa anglickém pobřežíLondýn – výhled z London EyeLondýn – London BridgeBrighton PierBrighton – pláž

BRIGHTON A JIŽNÍ ANGLIE S VÝLETY

Číslo programu: UKP21

Informace

  • S návštěvou Londýna.

Putování na jižním pobřeží Anglie.

Ubytování: v hostitelských rodinách, 2–4 studenti v jedné rodině.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel/trajekt do Velké Británie 4x ubytováni
průvodce 4x polopenze + obědový balíček cestovní pojištění
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné veřejnou dopravou

 

Program

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách, noční přesun přes Německo do Londýna. Cesta trajektem nebo Eurotunnelem přes kanál La Manche.

2. den: WHITE CLIFFS – ranní procházka po křídových útesech nad přístavním městem Dover. BRIGHTON – prohlídka přístavního města s návštěvou zdejších atraktivit. Procházka po kamenité pláži. ROYAL PAVILION – královský palác postavený v orientálním stylu. I360 – pohyblivá plošina tvaru létajícího talíře vás vyveze na vyhlídkovou věž do výšky 138 metrů. SEA LIFE – možnost návštěvy mořského akvária. BRIGHTON PIER – vyhlídkové molo s atrakcemi je symbol města. V podvečerních hodinách se ubytujeme v hostitelských rodinách.

Brighton – pláž

3. den: výlet na západ od města Brighton. PORTSMOUTH – pobřežní město s královským přístavem. Vydáme se na prohlídku Portsmouth Historic Dockyard, kde si projdeme jednu z vystavených historických lodí, navštívíme muzeum a projedeme se po přístavu vyhlídkovou lodí. WEALD & DOWNLAND LIVING MUSEUM – rozsáhlý skanzen anglického venkova. V krajině národního parku South Downs je zde umístěno více než 50 zachráněných staveb, které ukazují způsob života v období posledních 1000 let.

Portsmouth – Spinnaker Tower

4. den: BODIAM CASTLE – hrad obklopený vodním příkopem. Hrad je lemován sedmě věžemi s výrazným cimbuřím na jejich vrcholu. KENT AND EAST SUSSEX RAILWAY – projedeme se parním vlakem od hradu Bodiam Castle typickou krajinou anglického venkova. DUNGENESS – prohlídka starého majáku. Hned vedle majáku se nachází jaderná elektrárna chlazená vodou z moře. K majáku vede”zahradní” železnice s parními vlaky. Možnost procházky ve zdejší přírodní rezervaci.

Bodiam Castle

5. den: HASTINGS – známé letovisko na jižním pobřeží. Návštěva hradu Hastings Castle. Možnost vycházky na vrcholek East Hill nad městem. BEACHY HEAD – křídový mys, který je s výškou 162 metrů nejvyšším ve Velké Británii. Procházka po útesy. Ve zbylém čase si ještě vychutnáme odpočinek ve městě Brighton. Možnost nákupů v obchodním domě Primark.

Beachy Head

6. den: LONDÝN – celodenní prohlídka královské metropole Velké Británie. Prohlídku začneme u Westminsterského paláce se známou věží Big Ben. Poté se podél Downing street 10 projdeme k Buckinghamskému paláci. Přes Trafalgarské náměstí kolem budovy Národní galerie dojdeme do čtvrtí SOHO a Chinatown. Odpočinout si můžeme třeba v centru kulturního dění Covent Garden. V odpoledních hodinách se vydáme kolem katedrály svatého Pavla k budově Tate Modern a replice divadla Globe. Projdeme se po mostě Tower Bridge a nakonec navštívíme královskou pevnost Tower. Je možné ještě pokračovat automatizovanou drahou DLR přes obchodní čtvrť Canary Wharf do čtvrti Greenwich. Ve večerních hodinách odjezd z Londýna a přesun přes kanál La Manche.

Londýn – London Bridge

7. den: návrat v poledních hodinách zpět ke škole.

Mapa

Předběžná cena:11 800 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.