ZA VÁLEČNOU HISTORIÍ DO BAVORSKA

Číslo programu: DEP17
3 dny
Kategorie:

Informace

  • Místa připomínající osudy lidí během vlády Nacistů nad Německem.

 

Ubytování: hostel.
Stravování: snídaně.
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce 2x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů

 

 

Program

1. den: odjezd v nočních nebo ranních hodinách, přesun do Německa. NORIMBERK – prohlídka centra města s průvodcem. CÍSAŘSKÝ HRAD – vypíná se na skalnatém návrší nad historickým jádrem města. Z věže Sinwellturm je pěkný výhled na město. DÜRERŮV DŮM – muzeum slavného malíře. HAUPTMARKT – srdce starého města, gotická Krásná studna, kostel Panny Marie (Frauenkirche) s orlojem. Z dalších památek je zajímavá krytá Katova lávka, vodárenská věž, kostel sv. Vavřince, Nasavský dům, hrázděné domy, městské hradby a romantické úzké uličky. Poté přesun na předměstí města za připomínkami událostí minulého století. JUSTIČNÍ PALÁC – místo konání Norimberských procesů. Návštěva muzea věnovaného soudnímu procesu se zločinci Druhé světové války. KONGRESSHALLE – rozsáhlé shromaždiště postavené nacisty pro svá velká shromáždění. V okolí stojí stavby se stejným účelem. Dnes je zde památník s historickou expozicí připomínající toto období.

2. den: DACHAU – první a nejdéle sloužící koncentrační tábor, který byl otevřen roku 1933 pro umístění politických vězňů. KZ-Dachau se poté stal vzorem pro další vznikající lágry. Mimo politických vězňů se začal využívat i pro umísťování židovských zajatců. Dnes zdejší památník připomíná činy odehrané v německých koncentračních táborech. MNICHOV – návštěva centra hlavního města Bavorska. Mimo jiného se budeme moci podívat k budově “Führerbau” ve které byla podepsána Mnichovská dohoda.

3. den: přesun do oblasti Berchstesgadenska. ORLÍ HNÍZDO – výjezd místním autobusem po horské silnici na vyhlídkový vrchol. Na vrcholu Orlího hnízda byla přímo pro Adolfa Hitlera zbudována chata. Nicméně sám Adolf Hitler pobýval především dole na hoře Obersalzberg. DOKUMENTATION OBERSALZBERG – památník a muzeum připomíná působení Nacistů. Adolf Hitler a další vysocí představitelé státu měli právě zde své honosné chaty. KÖNIGSEE – plavba po lodí malebným jezerem napříč národním parkem až ke kostelu sv. Bartoloměje. Ve večerních hodinách odjezd, přesun zpět do ČR.

Celý zájezd je možné prodloužit na 4 dny a poskytnout obsáhlejší prohlídky mnichovských zajímavostí.

Předběžná cena:6 100 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.