BARCELONA A KATALÁNSKO

Číslo programu: SPP02

Informace

  • Školní zájezd do Katalánska a její metropole Barcelony.

 

Ubytování: hotel na mořském pobřeží.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytováni
průvodce 4x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů

 

 

Program

1. den: odjezd v dopoledních hodinách od budovy školy. Přejezd přes Německo a Francii do Španělska.

2. den: první den strávíme celodenní prohlídkou hlavního města Katalánska. BARCELONA – projdeme si centrum města a navštívíme dokonce katedrálu Sagrada Familia. Projdeme si Park Guell, projekt přírodního města od Gaudího. Neméně zajímavý je další stavba podle Gaudího, dům Casa Milà. Navštívíme tzv. Gotickou čtvrť, ve které leží královský palác nebo Barcelonská katedrála.

3. den: MARINELAND – vzhlédneme edukativní představení s delfíny. TRIAS – návštěva muzea továrny sušenek značky Trias s nahlédnutím do současné výroby. GIRONA – katalánské město se pyšní zachovalým středověkým centrem. Stále jsou zde zachovány středověké věže a hradby, po kterých se můžeme projít. Dominantou je gotická katedrála Panny Marie.

4. den: MONTSERRAT – prohlédneme si nejvýznamnější klášter Katalánska, který vznikl v 11. století na úbočí strmé skály. Poté se vydáme i na samotný vrchol masivu – Sant Jeroni (1236 m n. m.). Odpoledne se vrátíme na hotel a užijeme si odpočinek u moře.

5. den: FIGUERES – . CADAQUÉS – . Pokud bude hezky, necháme si ještě čas na odpočinek u moře na pobřeží Costa Brava.

6 den: poslední den ve Španělsku dokončíme prohlídku katalánské metropole. BARCELONA – mimo jiného navštívíme horu Montjuic, která se vypíná nad barcelonským přístavem. Na hoře je mnoho muzeí nebo botanická zahrada. Pod horou se nachází známý německý pavilón ze světové výstavy roku 1929. V případě zájmu můžeme navštívit stadion Camp Nou, kde sídlí fotbalový klub FC Barcelona. Ve večerních hodinách vyrazíme autobusem zpět do ČR.

7. den: návrat v odpoledních hodinách zpět k budově školy.

Předběžná cena:9 200