Zřícenina hradu Chepstow – zájezdy pro školy do WalesuPulteney Bridge přes řeku Avon ve městě Bath – školní zájezdy do AngliePobřeží národního parku Exmoor u městečka Ilfracombe – školní zájezdy do Velké BritánieKolej Christ Church College v Oxfordu – školní zájezdy do AnglieKameny v Avebury – školní zájezdy do AnglieKamenný kruh Stonehenge u Salisbury – školní zájezd do AnglieHrad Chepstow ve Walesu – školní zájezdy do Velké BritánieCentrum města Bristol – školní zájezdy do Velké BritánieCardiff – školní zájezdy do WalesuBristol – Cliftonův mostBridge of Sighs v Oxfordu – školní zájezdy do Anglie

WALES A ZÁPADNÍ ANGLIE

Číslo programu: UKP30

Informace

Poznávací školní zájezd směřující na západ Anglie a do oblasti Walesu. Zájezd je možné prodloužit o další programové dny.

Ubytování: hostitelské rodiny.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava trajekt přes kanál La Manche 4x ubytováni
průvodce 4x polopenze + obědový balíček cestovní pojištění
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné veřejnou dopravou

Program

1. den: odjezd během dne, noční přesun přes Německo nebo Belgii do Francie.

2. den: během noci překonání kanálu La Manche pomocí trajektu nebo podmořského tunelu. Přesun přes Anglii na první bd programu. OXFORD – celodenní návštěva nejvýznamnějšího anglického univerzitního města. Nejprve si společně prohlídneme nejzajímavější stavby. Pozoruhodná je budova čítárny univerzitní knihovny Radcliffe Camera. Poté možnost exkurze do nejvyhlášenější oxfordské koleje Christ Church College. Její jídelna je známá z filmů s Harry Potterem. Dále je možné i navštívit některá z oxfordských muzeí (Ashmolean Museum nebo Museum of Natural History). V závěru návštěvy Oxfordu bude volno na nakupování nebo odpočinek.

Bridge of Sighs v Oxfordu – školní zájezdy do Anglie

3. den: BATH – návštěva lázeňského města v údolí řeky Avon. Město se stalo cílem bohaté klientely a dodnes to je znát v důrazu na architekturu městských staveb. Nejznámější ukázkou architektury je georgiánský Royal Crescent. ŘÍMSKÉ LÁZNĚ – prohlídneme si historické termální lázně postavené za římské nadvlády. Alternativně také možnost návštěvy muzea módy. ČEDAR – druhá část dne bude věnovaná putováním za nejcharakterističtějším anglickým druhé sýra. Zajedeme do městečka Čedar, ve kterém navštívíme místní sýrárnu a přijdeme na chuť této místní speciality. CHEDDAR CAVE – dále navštívíme zdejší jeskyni a projdeme se soutěskou.

4. den: BRECON BEACONS – malebné pohoří v jihovýchodním Walesu. Nejvyšším vrcholem pohoří je Pen y Fan (886 m). Během návštěvy tohoto pohoří podnikneme půldenní pěší túru zdejší krajinou. DAN-YR-OGOF – prohlídka jeskyně. Vydáme se na putování vnitrem hory skrze pozoruhodné jeskynní sály a uvidíme mnoho krasových útvarů připomínající nejrůznější věci.

Pulteney Bridge přes řeku Avon ve městě Bath – školní zájezdy do Anglie

5. den: STONEHENGE – komplex menhirů a kamenných kruhů se nachází na pláni nedaleko města Salisbury. Prohlídneme si slavný kamenný kruh a navštívíme návštěvnické centrum. SALISBURY – katedrála je označována za nejtypičtější příklad rané gotické. Její 123 metrů vysoká věž je nejvyšší v celé zemí. AVEBURY – v okolo vesničky se nachází mnoho zajímavých prehistorických staveb. Zbytek dne věnujeme objevování těchto památek.

Kameny v Avebury – školní zájezdy do Anglie

6. den: BRISTOL – celodenní prohlídka jednoho z center západu Anglie. Nejzajímavější část města je oblast podél řeky Avon a jejího ramena. Zde se v minulosti nacházeli doky a obchodní skladiště. Dnes už je nahradili muzea, restaurace a kavárny, galerie nebo centra technologických firem. CLIFTONŮV MOST – symbol města, výstup na vyhlídku nad známým vysutým mostem. SS GREAT BRITAIN – ve své době největší osobní loď světa. V případě zájmu možnost plavby lodí po řece nebo návštěvy centra umění a imaginace Wake The Tiger. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun zpět do ČR.

Bristol – Cliftonův most

7. den: návrat během dne zpět domů.

Zájezd je možné prodloužit o tyto programové dny:

CARDIFF – dopolední prohlídka hlavního města Walesu. Mezi největší zajímavosti patří Cardiffský hrad, nábřeží u Cardiffské zátoky, tržiště nebo národní stadion Walesu – Millennium Stadium. Poté můžeme navštívit přístav Port of Cardiff. Do přístavu je možné doplout z centra města pomocí lodi. Případně je také možné se vydat na středověký hrad Caerphilly,

Cardiff – školní zájezdy do Walesu

EXMOOR – národní park se rozprostírá po vrcholcích podél pobřeží Bristolského zálivu. Vydáme se na pěší přechod po stezce podél mořského pobřeží. ILFRACOMBE – návštěva rybářského městečka.

Pobřeží národního parku Exmoor u městečka Ilfracombe – školní zájezdy do Velké Británie

AEROSPACE BRISTOL – legendární nadzvuková letadla Concorde se vyráběla právě ve městě Bristol. Dnes na tradici leteckého průmyslu v Bristolu navazují firmy Airbus, BAE (British aerospace) i Rolls-Royce. Navštívíme muzeum věnované technice vyráběné v tomto městě. CHEPSTOW CASTLE – pozůstatky nejstarší pevnosti postavené v období po odchodu Římanů nad řekou Wye.

Mapa

Předběžná cena:11 700 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.