TATRY A PŘÍRODNÍ KRÁSY SLOVENSKA

Číslo programu: SKP04
5 dní

Informace

  • Školní zájezd na Slovensko.
  • Pohodová turistika ve Vysokých Tatrách.

Poznávací zájezd s pohodovou turistikou do Vysokých Tater a za přírodními zajímavostmi Slovenska. Podíváme se i do Pienin a nakousneme Nízké Tatry nebo Malou Fatru. Zájezd je na 5 dní a tak je vhodný na vycestování od pondělí do pátku.

Ubytování: hotel v Popradu nebo chatky v kempu.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 4x ubytováni
průvodce 4x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
jízdné lanovkami

Během zájezdu navštívíte například:

Program

1. den: odjezd v nočních nebo ranních hodinách od budovy školy. STREČNO – středověký hrad na skále nad řekou Váh. VLKOLÍNEC – vesnička je pro svou historii a architekturu na seznamu UNESCO. Nachází se zde zachovaná historická stavení.

2. den: ŠTRBSKÉ PLESO – rekreační středisko u populárního horské jezera. Projdeme se podél jezera Štrbské pleso a podnikneme túru do Tater. Náročnost zvolíme podle věku žáků a zdatnosti. Například se vydáme k jezeru Popradské pleso nebo na Predné Solisko (s využitím lanovky). Možná je i celodenní túra na vrchol Kriváň.

3. den: TATRANSKÁ LOMNICA – navštívíme populární tatranské rekreační středisko. SKALNATÉ PLESO – vyjedeme lanovou dráhou k horskému jezeru pod Lomnickým štítem. Obejdeme Skalnaté pleso a necháme si zde čas na užití horského prostředí a návštěvu observatoře. Poté se vydáme po Tatranské Magistrále k Rainerově chatě a dál na Hrebienok. Z něj sjedeme po lanové dráze dolů do Starého Smokovce. STARÝ SMOKOVEC – rekreační středisko na úpatí vrcholů Vysokých Tater.

Alternativně: SIVÁ BRADA – zajímavá travertinová kupa, která vzniká u pramenu vody bohaté na minerály. SPIŠSKÝ HRAD – nejrozsáhlejší hradní zřícenina ve střední Evropě. SPIŠSKÁ KAPITULA – dominantou církevního městečka je románská katedrála sv. Martina.

4. den: PIENINY – malebné pohoří na severu Slovenska. My se vydáme pěšky z horu Tri Koruny v polské části pohoří. ČERVENÝ KLÁŠTOR – prohlídka bývalého kartuziánského kláštera. DUNAJEC – budeme plout po řece na tradičních lodích zvaných “pltě”.

5. den: v ranních hodinách se vydáme již směrem k ČR a budeme cestou dělat program. DEMÄNOVSKÁ LEDOVÁ JESKYNĚ – jedna z nejdéle známých jeskyní. V jeskyni uvidíme úchvatné krápníkové i ledové útvary. STARÝ HRAD – vycházka na zříceninu hradu na okraji pohoří Malá Fatra. V odpoledních hodinách odjezd a návrat večer zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:7 500 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.