PERLY SEVERNÍ ITÁLIE

Číslo programu: LMJUYH

Informace

Nechte se pozvat do Itálie, kde na Vás čeká okázalá architektura starobylých měst a překrásné jezero Lago di Garda. Po celém kraji narazíte na symboly idylického a pohodlného života šlechty. Uvidíte gotický dóm ověnčený 135 věžičkami v Miláně, svérázné Benátky, tragický příběh Romea a Julie si připomenete ve Veroně. Dále si prohlédnete starobylé univerzitní město Padova, městečko Sirmione se středověkým hradem a antickými pozůstatky.

Ubytování: chatky v kempu u jezera Lago na Garda.
Stravování: polopenze / vlastní.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: noční přesun přes Německo a Rakousko do Itálie.

2. den: LAGO DI GARDA – největší italské jezero, mnoho atraktivních rekreačních i starobylých letovisek, teplomilná flóra. MALCÉSINE – město pod impozantním hradem, možnost využití lanovky na vrchol Monte Balda 1747 m – výhled na jezero Lago di Garda.

3. den: MILÁNO – jedno z nejkrásnějších měst severní Itálie. Pěší okruh centrem města. Teatro alla Scala – opera se řadí k nejprestižnějším na světě, možnost prohlídky muzea. Dóm – jedna z nejznámějších a největších ukázek gotické architektury na světě. BERGAMO – středověké město na vrcholu kopce obklopené obrannými zdmi ze 17. století. Pěší prohlídka města. SIRMIONE – středověký hrad Rocca Scaligera.

4. den: VERONA – navždy spojena s Romeem a Julií může nabídnout víc než jen vymyšlený příběh tragické lásky. Ve starobylém centru se zachovalo mnoho půvabných památek. Pěší prohlídka města. ARENA- třetí největší římský amfiteátr. CASTEL VECCHIO – působivý hrad se zajímavými expozicemi. CASA DI GIULIETTA připomíná tragický příběh Romea a Julie. DÓM — vyniká zajímavým průčelím. SAN ZENO MAGGIORE — nejzdobnější kostel v Itálii. BENÁTKY – toto město patří k několika na světě, jež si právem zaslouží přívlastek jedinečné. CANAL GRANDE —  “nejkrásnější ulice světa”, kanál se vine srdcem města, po celé délce ho lemují význačné paláce. PIAZZA SAN MARCO – svědek slavností, procesí, politických akcí a bezpočtu karnevalů. BAZILIKA SAN MARCO — náleží k nejvelkolepějším stavbám v Evropě. Možnost výstupu na kampanilu. DÓŽECÍ PALÁC — rezidence benátských vládců, bohatě zdobené komnaty a síně, Most vzdechů a vězení. PONTE DI RIALTO -Nejslavnější benátský most. LIDO DI VENEZIA – odpoledne možnost vykoupání.

5. den: DOLOMITY * PORDOI 2239 m — vysokohorské sedlo, kabinkovou lanovkou na Pordoi Sp. 2950 m. Vycházka nebo nenáročná túra podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Skupina pro své souvislé skalní stěny působí jako nedobytná pevnost. Panoramatický výhled na Marmoladu 3342 m, nejvyšší horu a královnu Dolomit. FALZAREGO 2108 m vysokohorské sedlo, kostelík v průsmyku je skromný a maličký — symbol lidské zbožnosti před velikostí horské přírody. Rozeklané skalní věže. Vycházka podle zdatnosti jednotlivých účastníků. CORTINA D´ AMPEZZO — mezinárodní horské středisko ležící přímo pod ostrými štíty Dolomit. Pěkný farní kostel ze světlého .kamene s charakteristickou zvonicí. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

6. den: návrat v ranních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:5 500