MNICHOV, BERCHSTESGADEN A SALZBURG

Číslo programu: DEP17

Popis

 

Ubytování: hostel.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů

Tip: Za cenu přibližně € 26 / € 13 (dospělí / do 15 let) bychom koupili Salzburskou kartu, se kterou bychom mohli volně navštívit tyto zajímavosti:

  • Pevnost Hohensalzburg
  • Zámek Hellbrun s fontánami
  • Rezidenci biskupů (DomQuartier Salzburg)
  • Rodný dům W. A. Mozarta
  • Plavba po řece Salzach na vyhlídkové lodi
  • Galerii moderního umění Mönchsberg nebo Haus der Natur

 

Program

1. den: odjezd v brzkých ranních hodinách od budovy školy. Přejezd do Německa. MNICHOV – celodenní prohlídka hlavního města Bavorska. Projdeme si centrum města s radnicí, Olympijský park a zavítáme i do světa BMW. Možnost exkurze do světoznámé automobilky nebo návštěvy muzea vozů BMW. Můžeme také vyjít na Olympijskou věž s výhledy na celý Mnichov i nedaleké Alpy.

2. den: CHIEMSEE – projedeme se lodí po jezeře až k zámku Herrenchiemsee. HERRENCHIEMSEE – prohlídka zámku, který nechal zbudovat “šílený” král Ludvík II. Bavorský. Projdeme se k mužskému benediktinskému klášteru. FRAUENINSEL – na menším ostrově se nachází ženský klášter a malebná ostrovní vesnička. HOCHFELLN – odpoledne vyjedeme lanovkou na horu Hochfelln s vrcholem v nadmořské výšce 1674 m. Z hory budeme mít výhledy na jezero Chiemsee a velkou část Bavorska.

3. den: BERCHTESGADENSKO – návštěva oblasti kolem městečka Berchtesgaden. ORLÍ HNÍZDO – vyjedeme místním autobusem a následně výtahem až na horu Kehlstein, kde se nachází proslulá “Hitlerova čajovna”. KÖNIGSEE – projížďka lodí po jezeře u paty hory Watzmann. Projedeme se ke kostelu svatého Bartoloměje a na přístaviště Salet, ze kterého můžeme podniknout vycházky k zadnímu jezeru Obersee.

4. den: HELLBRUN – zámeček na okraji města Salzburg. Projdeme se jeho zahradou. SALZBURG – celodenní prohlídka historického města na řece Salzach. HOHENSALZBURG – pevnost byla sídlem biskupů a strážila Salcburské knížecí arcibiskupství. Dnes je vyhledávaným místem, které nabízí doslova “knížecí” výhledy na Salcburk a zajímavé muzejní expozice věnované historii města i vojenství. Ve večerních hodinách odjedeme domů.

5. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Přibližná cena:4 900