JARNÍ KVĚTINOVÉ KORZO

Číslo programu: LMJUYH
5 dní

Informace

To nejlepší z Holandska poznáte při poznávacím zájezdu do této atraktivní země. Čekají vás rozkvetlé parky, větrné mlýny, zvonkohry, zajímavé skanzeny a pozoruhodná holandská města. Seznámíte se s výrobou dřeváků a navštívíte výrobnu sýrů. Květinové korzo patří k tomu nejkrásnějšímu a nejvoňavějšímu, co můžete v Holandsku spatřit a zažít. Turistická sezona začíná právě v Holandsku.

Ubytování: 2x kemp Uitdam vzdálený asi 30 km severně od Amsterodamu, čtyřlůžkové chatky, sociální zařízení společné (sprchy jsou na žeton). Možnost ohřevu vlastních jídel (vlastní nádobí). Možnost objednávky sterilovaných jídel dne nabídky na našem webu.
Stravování: vlastní / snídaně / polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 2x ubytováni
průvodce stravování dle dohody
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den (čt): odjezd v odpoledních hodinách. Noční přesun.

2. den (pá): AALSMEER – květinová burza. ALKMAAR – historické staré město s mnoha starobylými štíty budov a okruhem kanálů. Účast na sýrovém trhu. ZAANSE SCHANS – obydlený skanzen, přístupný mlýn s bohatou expozicí, manufaktura na výrobu sýrů a dřeváků. NAARDEN – kostelík valonské církve, muzeum J. A. Komenského.

3. den (so): JARNÍ KVĚTINOVÉ KORZO – květinový průvod. Jedná se o průvod alegorických vozů z tisíců řezaných květů. Toto korzo patří k tomu nejkrásnějšímu a nejvoňavějšímu, co můžete v Holandsku spatřit a zažít. DEN HAAG – prohlídka historického komplexu budov v centru města, parlament, Palác míru – sídlo Mezinárodního soudního dvora, klasicistní palác Noordeinde – v paláci měla sídlo královna Beatrix, dnes její syn Vilém Alexandr. DELFT – nádherné město proslulo modrobílou fajánsí, exkurze do výrobny porcelánu. Místo posledního odpočinku Viléma Oranžského, starý a nový kostel.

4. den (ne): AMSTERDAM – korunovační a největší město Holandska. Malebné město na řece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou. Je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Možnost projížďky na vyhlídkové lodi po grachtech, exkurze do brusírny diamantů, prohlídka Říšského muzea. KEUKENHOF – největší světová květinová zahrada tulipánů, narcisů, hyacintů a dalších květin, stromů, rybníčků a fontán. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

5. den (po): návrat v dopoledních hodinách.

Mapa

Předběžná cena:5 500