Hitlerova čajovnaKehlstein a Höher GöllExpozice o historii Orlího hnízdaAutobus z Orlího hnízdaOrlí hnízdoŠkolní zájezd na KehlsteinTunel pod Orlím hnízdemSolný důl BerchtesgadenSpiegelsee v solném dole Berchtesgadensn foto: marco riebler am foto:Lodě na jezeře KönigseeŠkolní zájezd do BerchtesgadenskaPlavba lodí po KönigseePlavba po jezeře KönigseePřístaviště v Schönau am KönigsseeS jezerem OberseeZadní jezero OberseeBarokní kostel svatého BartolomějePlavba lodí po jezeře Königsee

KOUZELNÉ BERCHTESGADENSKO A ORLÍ HNÍZDO

Číslo programu: DEP08

Poznávací zájezd do Berchtesgadenska, které je proslulé nevšedními přírodními krásami. Projdete se i okolo známého kostelíku v obci Ramsau, který je velmi často fotografován na prospekty. Perlou národního parku je jezero Königssee, proslulé po celém světě. Křišťálově průzračná voda má kvalitu pitné vody, jezero je jako norský fjord ohraničeno strmými horskými stěnami.

Přeprava: komfortní autokar
doprava průvodce
cestovní pojištěni

V případě zájmu se dá program poupravit nebo některou z památek zaměnit s návštěvou jiného zajímavého místa, například centra Salzburgu. Během zájezdu se pravděpodobně využije v jednom případě místního autobusu (aby autobus mohl udělat bezpečnostní přestávku).

Odjezd v nočních hodinách. Ranní příjezd do oblasti Berchtesgadenu.

KEHLSTEIN – výlet na Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna), dnes výletní restaurace s kruhovým výhledem.

BERCHTESGADEN – prohlídka solného dolu s podzemním jezerem, lanovkou a klasickou skluzavkou.

KÖNIGSSEE – jezero uprostřed národního parku je obklopeno vysokými horami, jejichž králem je Watzmann. Lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje a k Zadnímu jezeru. Vycházka na salaš, možnost ochutnávky (podmáslí, sýr, uzené, pálenka).

Odjezd ve večerních hodinách, návrat v nočních nebo ranních hodinách.

Přibližná cena:1 200