BRIGHTON – JAZYKOVÝ KURZ S VÝLETY

Číslo programu: UKP21

Informace

 

Ubytování: v hostitelských rodinách, 2–4 studenti v jedné rodině.
Stravování: polopenze + obědový balíček.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel/trajekt do Velké Británie 4x ubytováni
průvodce 4x polopenze + obědový balíček výuka AJ
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách, noční přesun přes Německo do Londýna. Cesta trajektem nebo Eurotunnelem přes kanál La Manche.

2. den: WHITE CLIFFS – ranní procházka po křídových útesech nad přístavním městem Dover. DUNGENESS – prohlídka starého majáku. Hned vedle majáku se nachází jaderná elektrárna chlazená vodou z moře. BRIGHTON – prohlídka přístavního města s návštěvou zdejších atraktivit. Procházka po kamenité pláži. ROYAL PAVILION – královský palác postavený v orientálním stylu. I360 – pohyblivá plošina tvaru létajícího talíře vás vyveze na vyhlídkovou věž do výšky 138 metrů. SEA LIFE – možnost návštěvy mořského akvária. BRIGHTON PIER – vyhlídkové molo s atrakcemi je symbol města. V podvečerních hodinách se ubytujeme v hostitelských rodinách.

3. den: dopoledne výuka v místní jazykové škole.

Odpolední výlet do okolí: PORTSMOUTH – pobřežní město s královským přístavem. Vydáme se na prohlídku Portsmouth Historic Dockyard, kde si projdeme jednu z vystavených historických lodí, navštívíme muzeum a projedeme se po přístavu vyhlídkovou lodí.

4. den: dopoledne výuka v místní jazykové škole.

Odpolední výlet do okolí: HASTINGS – známé letovisko na jižním pobřeží. Návštěva hradu Hastings Castle. Možnost vycházky na vrcholek East Hill nad městem. BEACHY HEAD – křídový mys, který je s výškou 162 metrů nejvyšším ve Velké Británii. Procházka po útesy.

5. den: dopoledne výuka v místní jazykové škole.

Odpolední výlet do okolí: WEALD & DOWNLAND LIVING MUSEUM – rozsáhlý skanzen anglického venkova. V krajině národního parku South Downs je zde umístěno více než 50 zachráněných staveb, které ukazují způsob života v období posledních 1000 let. Ve zbylém čase si ještě vychutnáme odpočinek ve městě Brighton. Možnost nákupů v obchodním domě Primark.

6. den: LONDÝN – celodenní prohlídka královské metropole Velké Británie. Prohlídku začneme u Westminsterského paláce se známou věží Big Ben. Poté se podél Downing street 10 projdeme k Buckinghamskému paláci. Přes Trafalgarské náměstí kolem budovy Národní galerie dojdeme do čtvrtí SOHO a Chinatown. Odpočinout si můžeme třeba v centru kulturního dění Covent Garden. V odpoledních hodinách se vydáme kolem katedrály svatého Pavla k budově Tate Modern a replice divadla Globe. Projdeme se po mostě Tower Bridge a nakonec navštívíme královskou pevnost Tower. Je možné ještě pokračovat automatizovanou drahou DLR přes obchodní čtvrť Canary Wharf do čtvrti Greenwich. Ve večerních hodinách odjezd z Londýna a přesun přes kanál La Manche.

7. den: návrat v poledních hodinách zpět ke škole.

Mapa

Předběžná cena:9 800