TO NEJLEPŠÍ ZE ZAKARPATSKÉ UKRAJINY

Číslo programu: UKP03

Popis

 

 

Ubytování: hostel nebo hotel. 1 noc strávíme v Mukačevu, 2 noci nedaleko Koločavi.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně

 

Program

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd do Rakouska.

2. den: v ranních hodinách dorazíme k hranicím s Ukrajinou a projdeme pasovou kontrolou. UŽHOROD – regionální centrum u hranic se Slovenskem. Ve městě je stále ještě možné vidět pozůstatky z dob Československa. Možnost prohlídky části města s průvodce z Krajanského spolku Klubu T. G. Masaryka v Užhorodě. Při prohlídce města zavítáme i do skanzenu věnovaném životu v zakarpatské vesničce. Určitě zbude čas na osobní volno a nákup místních potravin. PALANOK– známý hrad na vyvýšeném kopci nad městem Mukačevo. Na hradě ze 13. století můžete najít muzejní expozice, které si můžeme projít. Z teras a bašt budete mít daleké výhledy. Poté přejedeme na ubytování ve městě Mukačevo.

3. den: MUKAČEVO – projdeme si druhé největší město Zakarpatské Ukrajiny a dojdeme ke Klášteru svatého Mikuláše. V centru je i zajímavé nábřeží řeky Latorica, městská radnice s centrem či dokonce typická ukrajinská tržnice. Odpoledne budeme pokračovat dál do hor. CHUST – na kopci nad městem se tyčí zřícenina hradu. Přejezd na ubytování nedaleko obce Koločava.

4.den: KOLOČAVA – zprvu nenápadná ukrajinská vesnička je doslova magnetem pro české milovníky literatury. Právě v této vesničce žila postava loupežníka Nikola Šuhaje. Půjdeme na prohlídku místního kostelíků s hroby českých četníků s místním průvodcem. Můžeme také navštívit zdejší skanzen s úzkokolejkou. SINĚVIRSKÉ JEZERO – kouzelné jezero je ukryté v horách Siněvirského národního parku. Jezero si můžeme v klidu obejít.

5. den: LVOV – celodenní prohlídka významného ukrajinského města. Ve Lvově se nachází mnoho zajímavých staveb i důležitých institucí. Ve večerních hodinách odjezd.

6. den: návrat v ranních nebo dopoledních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Přibližná cena:6 800