Zahrady v Itálii – zájezdy pro školyUpravené zahrady v ItáliiSkleníky v botanické zahraděProhlídka centra města PadovaJezero Lago di GardaHistorické centrum města VeronaDelta řeky PádCentrum města Bologna – školní zájezd do ItálieVýhled na město Florencie – školní zájezd do ItáliePonte Vecchio – Florencie

NEJKRÁSNĚJŠÍ ZAHRADY TOSKÁNSKA

Číslo programu: PJMT

Informace

  • Po krásných zahradách Itálie.
  • Netradiční program.
  • Program byl vytvořen pro zahradnickou školu.
Zahrady v Itálii – zájezdy pro školy
Ubytování: 3x hotel (například THP Hotel Bologna). Třílůžkové pokoje včetně sociálního zařízení.
Stravování: 3x kontinentální snídaně. Večeře (3 chody) lze objednat individuálně. Cena jedné večeře činí cca 10 – 15 €.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

 

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách. Noční přesun přes Rakousko do Itálie.

2. den: PADOVA – nejstarší univerzitní botanická zahrada na světě je zapsána do seznamu Světového dědictví UNESCO. Byla založena roku 1545, v době vzniku se specializovala především na léčivé rostliny. V zahradě byly soustřeďovány rostliny z celého světa, zvláště však z území držav Benátské republiky. Vstupné pro studenty 5 €. Krátká prohlídka historických památek v centru města. FERRARA – první botanická zahrada na světě. Vstupné zdarma. Po prohlídce univerzitní botanické zahrady krátká prohlídka historických památek. BOLOGNA – prohlídka historického jádra města, ubytování.

Prohlídka centra města Padova

3. den: FLORENCIE – vila rodu Medici La Petraia je situována na severozápadě Florencie, blízko Villy di Castelo. Medicejští upravili pozemky a vybudovali renesanční zahradu. Celek sloužil jako reprezentační, ale především jako odpočinkové místo členům rodu Medici. V zahradě je rozsáhlá sbírka různých druhů a odrůd citrusových rostlin, které jsou pěstovány v nádobách. To vše doplňují pnoucí a keřové růže, převážně odrůdy z 18. a 19. století. Vstup do zahrad zdarma. Po prohlídce zahrad zastávka v centru města.

Ponte Vecchio – Florencie

4. den: DELTA PÁDU – přírodní park. Delta řeky Pád je největší mokřadovou oblastí Itálie a po Nilu druhou největší v celém Středomoří. Kromě přírodních naučných stezek mohou turisté navštívit historická místa, jež poskytují svědectví o vzniku oblasti. Přírodní park delty Pádu zahrnuje mokřiny, lesy, duny i slané pánve. RAVENNA – zahrada léčivých rostlin se nachází v historickém centru města v místě historické zahrady přiléhající k paláci Palazzo Murat Rasponi. Zahrada byla obnovena v historizujícím slohu. Na pravidelném půdorysu byly vysázeny záhony aromatických a léčivých rostlin, které doplňují i tradiční trvalky. Pravidelnost výsadeb zdůrazňují stříhané živé ploty a stromky marhaníku, tzv. granátových jablek. V centru zahrady je kašna z 18. století vytvořená z vápence dovezeného z Istrie. Vstup do zahrad zdarma.

Delta řeky Pád

5. den: SIGURTA – mistrovský kousek zahradní architektury. Zahrada plná jezer a květin. Nechybí léčivé a bylinkové oddělení včetně jeskyně. Vstupné 9 €. VERONA – zahrady. Prohlídka historických památek v centru města. LAGO DI GARDA – Podmořský svět Sea Life. Je tematicky rozčleněn a postupně tak nahlédnete pod hladinu Rudého moře, Indického oceánu a řeky Sarca, která se vlévá do jezera Lago di Garda. Vstupné 12 €. Ve večerních hodinách odjezd.

Jezero Lago di Garda

6. den: Návrat v dopoledních hodinách

Předběžná cena:8 300 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.