Hitlerova čajovnaExpozice o historii Orlího hnízdaKehlstein a Höher GöllOrlí hnízdoAutobus z Orlího hnízdaBarokní kostel svatého BartolomějeKostel svatého BartolomějeLodě na jezeře KönigseePlavba lodí po jezeře KönigseePlavba lodí po KönigseePlavba po jezeře KönigseePřístaviště v Schönau am KönigsseeS jezerem OberseeŠkolní zájezd do BerchtesgadenskaŠkolní zájezd k jezeru KönigseeŠkolní zájezd na KehlsteinTunel pod Orlím hnízdemZadní jezero OberseeExpozice věnovaná autůmGrossglocknerská vysokohorská silnice (Großglockner-Hochalpenstraße)Horská silnice přes Vysoké TauryJezero Zeller See a Grandhotel Zell am SeeLávka napříč soutěskou KitzlochklammLedovec Pasterze pod patou hory GrossglocknerNad sviští rodinkouPatro věnované ženámSeezauber Magic Lake Show v Zell am SeeSilnice na plošinu císaře Franze JosefaStadtplatz v Zell am SeeTaxenbach – soutěska KitzlochklammVyhlídková věž SwarowskiZde byl ledovec i v roce 2005Nejnižší stupeňKrimmelské vodopádyLichtenštejnská soutěskaBašta s výhledem na městoKašna na Rezidenčním náměstíNa pevnost to jde i po drázeNejfotografovanější metry čtverečné v SalzburguPanorama města SalzburgŘeka SalzachSoutěska LichtensteinklammVodopády KrimmlerVyhlídková loď na řece SalzachZahradami až na pevnost HohensalzburgZahradníci u zámku Mirabell

TAURSKÁ CESTA II.

Číslo programu: ATP04

Popis

Čekají Vás nejatraktivnější přírodní krásy, vysokohorské silnice, malebná údolí i divoké soutěsky se závěrečnou prohlídkou Salzburgu. Co je v Alpách nejtypičtější, nejtradičnější a nejsvůdnější? Přece horské salaše. Z Grossglocknerské vysokohorské silnice budete mít výhledy na desítky třítisícovek včetně nejvyššího vrcholu Rakouska Grossglockneru 3798 m.

Ubytování: 3x penzion/hostel v oblasti kolem Zell am See.
Stravování: polopenze.
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x polopenze
Fakultativně
vstupné do objektů

V rámci programu jsou nejznámější místa hornaté části Rakouska. Program v Berchtesgadenu se přizpůsobuje časovým možnostem závislém i na místě nástupu.

 

Program

1. den: odjezd kolem půlnoci, noční přesun do Rakouska.

2. den: BERCHTESGÁDENSKO * je proslulé nevšedními přírodními krásami. KEHLSTEIN – výlet na Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna), dnes výletní restaurace s pěkným kruhovým rozhledem. KÖNIGSSEE – jezero uprostřed národního parku je obklopeno vysokými horami, jejichž králem je Watzmann. Lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje a k zadnímu jezeru Obersee s možnosti vycházky i na alpskou salaš.

3. den: KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – nejvyšší rakouské vodopády a zároveň největší vodopády ve střední Evropě, tuto grandiózní přírodní podívanou vysokou 400 m si nemůžete nechat ujít, k nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. Hned vedle vstupu k vodopádům je expozice Světa vodních divů. KAPRUN – známé horské středisko. SIGMUND-THUN-KLAMM – prohlídka ledovcové soutěsky. ZELL AM SEE – rekreační a sportovní středisko položené na břehu jezera.

4. den: GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE – nejvyšší rakouská horská silnice a jeden z nejkrásnějších horských průsmyků v Evropě vedou přímo do srdce Vysokých Taur. Zastávky a vycházky na vyhlídkových místech. Z vrcholku Edelweisspitze výhled na několik desítek třítisícovek. Z výšiny Franz-Josefs-Höhe je nezapomenutelný výhled na ledovec Pasterze a nejvyšší vrchol Vysokých Taur Grossglockner 3798 m.

5. den: KITZLOCHKLAMM nebo LIECHTENSTEINKLAMM – romantické soutěsky přístupné po pohodlném chodníku. SALZBURG – město festivalů se malebně prostírá na obou březích řeky Salzach na úpatí mohutné pevnosti Hohensalzburg. Rezidenční náměstí, Kapitulní náměstí, klášterní kostel sv. Petra, Mozartův rodný dům. Centrum města je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Možnost 4 nebo 9 hodinové prohlídky města. V případě delší prohlídky určitě doporučujeme návštěvu pevnosti.

6. den: návrat v nočních nebo ranních hodinách.

Mapa

Přibližná cena:5 800