Vysoké Taury – Alpy pro školyVrchol Edelweisspitze – školní zájezdyTunel pod Orlím hnízdem – zájezdy pro školyŠkolní zájezdy do Rakouska – SalzburgŠkolní zájezd do SalcburkuŠkolní zájezd do Berchtesgadenska – kostel sv. Bartoloměje u jezera KönigseeSvišti pod Grosglocknerem – zájezdy pro školy do RakouskaSoutěska Kitzlochklamm – školní zájezdyŘeka Salzach v Salcburku – školní zájezdyRodný dům W. A. Mozarta – Salzburg pro školyProhlídka Salzburgu u zámku Mirabell – zájezdy pro školyOrlí hnízdo v Německu – školní zájezdyNejvyšší hora Rakouska – GrossglocknerMagic Lake Show v Zell am See – zájezdy pro školyLoď na jezeře Königsee – školní zájezdLichtenštejnská soutěska – stezka roklíLedovec Pasterze – školní zájezdy do AlpKrimmelské vodopády v Rakousku – zájezdy pro školyHorská silnice přes Vysoké Taury – školní zájezdy do Rakouska

TAURSKÁ CESTA: SALZBURG A RAKOUSKÉ HORY

Číslo programu: ATP04

Informace

Čekají Vás nejatraktivnější přírodní krásy, vysokohorské silnice, malebná údolí i divoké soutěsky se závěrečnou prohlídkou Salzburgu. Co je v Alpách nejtypičtější, nejtradičnější a nejsvůdnější? Přece horské salaše. Z Grossglocknerské vysokohorské silnice budete mít výhledy na desítky třítisícovek včetně nejvyššího vrcholu Rakouska Grossglockneru 3798 m.

Lichtenštejnská soutěska – stezka roklí
Ubytování: 3x penzion/hostel v oblasti kolem Zell am See.
Stravování: snídaně (v případě zájmu polopenze).
Cena zahrnuje
doprava 3x ubytováni
průvodce 3x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů

V rámci programu jsou nejznámější místa hornaté části Rakouska. Program v Berchtesgadenu se přizpůsobuje časovým možnostem závislém i na místě nástupu.

 

Program

1. den: odjezd ve večerních nebo nočních hodinách (podle polohy školy), přesun do Rakouska.

2. den: BERCHTESGÁDENSKO * je proslulé nevšedními přírodními krásami. KEHLSTEIN – výlet na Orlí hnízdo (Hitlerova čajovna), dnes výletní restaurace s pěkným kruhovým rozhledem. KÖNIGSSEE – jezero uprostřed národního parku je obklopeno vysokými horami, jejichž králem je Watzmann. Lodí přes Královské jezero ke kostelu sv. Bartoloměje a k zadnímu jezeru Obersee s možnosti vycházky i na alpskou salaš.

Loď na jezeře Königsee – školní zájezd

3. den: KRIMMELSKÉ VODOPÁDY – nejvyšší rakouské vodopády a zároveň největší vodopády ve střední Evropě, tuto grandiózní přírodní podívanou vysokou 400 m si nemůžete nechat ujít, k nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. Hned vedle vstupu k vodopádům je expozice Světa vodních divů. KAPRUNSKÉ HORSKÉ PŘEHRADY – výlet místním autobusem k vysokohorským přehradám umístěných v pohoří Vysoké Taury. ZELL AM SEE – rekreační a sportovní středisko položené na břehu jezera.

Krimmelské vodopády v Rakousku – zájezdy pro školy

4. den: GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE – nejvyšší rakouská horská silnice a jeden z nejkrásnějších horských průsmyků v Evropě vedou přímo do srdce Vysokých Taur. Zastávky a vycházky na vyhlídkových místech. Z vrcholku Edelweisspitze výhled na několik desítek třítisícovek. Z výšiny Franz-Josefs-Höhe je nezapomenutelný výhled na ledovec Pasterze a nejvyšší vrchol Vysokých Taur Grossglockner 3798 m.

Silnice pod Großglockner – školní zájezdy do Rakouska

5. den: KITZLOCHKLAMM nebo LIECHTENSTEINKLAMM – romantické soutěsky přístupné po pohodlném chodníku. SALZBURG – město festivalů se malebně prostírá na obou březích řeky Salzach na úpatí mohutné pevnosti Hohensalzburg. Rezidenční náměstí, Kapitulní náměstí, klášterní kostel sv. Petra, Mozartův rodný dům. Centrum města je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Možnost 4 nebo 9 hodinové prohlídky města. V případě delší prohlídky určitě doporučujeme návštěvu pevnosti.

Prohlídka Salzburgu u zámku Mirabell – zájezdy pro školy

6. den: návrat v nočních nebo ranních hodinách zpět do ČR.

Mapa

Předběžná cena:7 200 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.