LONDÝN A JIŽNÍ ANGLIE + PAŘÍŽ A BRUSEL

Číslo programu: UKP19

Informace

Poznávací zájezd hned do metropolí tří zemí – Velké Británie, Belgie a Francie. Procestujete významná evropská města, ale podíváte se i na jižní pobřeží Anglie, do Oxfordu a na královský hrad Windsor.

Ubytování: hostitelské rodiny v Anglii a hotel** ve Francii.
Stravování: polopenze + obědový balíček a snídaně ve Francii.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel/trajekt do Velké Británie 5x ubytováni
průvodce 3x polopenze + obědový balíček 2x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

Program

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách, noční přesun přes Německo do Belgie.

2. den: BRUSEL – celodenní prohlídka hlavního města Belgie i centra Evropské unie. Centem historického jádra je náměstí Grand-Place, jedno z nejpůvabnějších na světě. Vévodí mu gotická radnice s věží. Mezi další zajímavosti města patří Královský palác, katedrála svatého Michaela archanděla a svaté Guduly, bruselské parky nebo budova Evropského parlamentu. Symbolem města je soška Manneken-Pis. Možnost návštěvy parku miniatur Mini-Europe nebo stavby Atomium. Přejezd na ubytování v hotelu**.

3. den: ráno přesun trajektem nebo vlakem přes Eurotunnel do Velké Británie. KŘÍDOVÉ ÚTESY – vycházka po křídových útesech nad Doverem (White Cliffs of Dover). HASTINGS – město na jižním pobřeží Anglie. Možnost návštěvy hradu nebo vycházky na East Hill. BRIGHTON – populární přímořské letovisko. Typické je pro městečko molo Brighton Pier. Možnost návštěvy atrakce British Airways i360.

4. den: celý den strávíme v Londýně. LONDÝN – jedno z nejdůležitějších center celého světa. GREENWICH – prohlídku zahájíme u královské observatoř, kterou prochází nultý poledník. Poté plavba lodí po Temži nebo přesun pomocí Docklands Light Railway přes finanční centrum Canary Wharf. TOWER – pevnost, královský palác, vězení, mincovna, klenotnice, možnost prohlídky (UNESCO). TOWER BRIDGE – nejznámějším londýnským mostem se přesuneme na opačnou stranu Temže a budeme pokračovat proti jejímu proudu. Kolem londýnské radnice a lodi HMS Belfast k replice divadla Globe a galerii moderního umění Tate Modern. KATEDRÁLA SV. PAVLA – mistrovské dílo Ch. Wrena. Na konec dne možnost návštěvy Britského muzea.

5. den: WINDSOR – nejstarší nepřetržitě obývaná královská rezidence. Prohlédneme si královské sbírky a část komplexu s audioguidy. OXFORD – staré univerzitní město. Nejznámější zajímavostí je Christ Church College. Známá je také stavba knihovny Radcliffe Camera, která je postavena v v palladiánském stylu.

6. den: dokončení prohlídky metropole Velké Británie. LONDÝN * WESTMINSTERSKÉ OPATSTVÍ – korunovační kostel, kde se odehrávají i svatby královské rodiny. PARLAMENT – sídlo Horní a Dolní sněmovny – srdce britské demokracie se známou věží Big Ben. Poté cesta okolo Downing street 10 a přes St. James Park k rezidenci královské rodiny, kde probíhá střídání stráží. BUCKINGHAMSKÝ PALÁC – londýnská rezidence královské rodiny. TRAFALGARSKÉ NÁMĚSTÍ – známé náměstí s Nelsonovým sloupem. NÁRODNÍ GALERIE – největší a nejucelenější sbírka obrazů na světě. LONDÝNSKÉ OKO – novodobá atrakce, kouzelné výhledy. PICCADILLY – srdce West Endu, oslnivé neonové reklamy. Na závěr možnost nákupů na Oxford Street v obchodě Primark a odpočinek v parku Hyde Park. Ve večerních hodinách odjezd, přejezd pře kanál La Manche do Francie. Nocleh ve Francii.

7. den: celodenní prohlídka francouzské metropole. PAŘÍŽ – projdeme si ty největší zajímavosti historického centra města. TROCADÉRO – terasy s úžasným výhledem na Paříž. MARTOVO POLE – rozlehlý park s typickou francouzskou zahradní architekturou. EIFFELOVA VĚŽ – symbol Paříže. Možnost výstupu do druhého či třetího patra, které je ve výšce 276 m. NOTRE – DAME – slavná katedrála nad řekou Seine. REMEŠ – večerní zastávka v historickém městě s katedrálou.

8. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:11 000 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.