LONDÝN A JIŽNÍ ANGLIE + PAŘÍŽ A BRUSEL

Číslo programu: UKP19

Informace

Poznávací zájezd hned do metropolí tří zemí – Velké Británie, Belgie a Francie. Procestujete významná evropská města, ale podíváte se i na jižní pobřeží Anglie, do Oxfordu a na královský hrad Windsor.

Ubytování: hostitelské rodiny v Anglii a hotel/hostel ve Francii.
Stravování: polopenze + obědový balíček a snídaně ve Francii.
Cena zahrnuje
doprava Eurotunnel/trajekt do Velké Británie 6x ubytováni
průvodce 3x polopenze + obědový balíček 3x snídaně
Fakultativně
vstupné do objektů
cestovní pojištěni

Program

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách, noční přesun přes Německo do Belgie.

2. den: BRUSEL – celodenní prohlídka hlavního města Belgie i centra Evropské unie. Centem historického jádra je náměstí Grand-Place, jedno z nejpůvabnějších na světě. Vévodí mu gotická radnice s věží. Mezi další zajímavosti města patří Královský palác, katedrála svatého Michaela archanděla a svaté Guduly, bruselské parky nebo budova Evropského parlamentu. Symbolem města je soška Manneken-Pis. Možnost návštěvy parku miniatur Mini-Europe nebo stavby Atomium. Přejezd na ubytování v hotelu.

3. den: ráno přesun trajektem nebo vlakem přes Eurotunnel do Velké Británie. HASTINGS – město na jižním pobřeží Anglie. Možnost návštěvy hradu nebo vycházky na East Hill.

4. den: LONDÝN * WESTMINSTERSKÉ OPATSTVÍ – korunovační kostel, kde se odehrávají i svatby královské rodiny. PARLAMENT – sídlo Horní a Dolní sněmovny – srdce britské demokracie se známou věží Big Ben. Poté cesta okolo Downing street 10 a přes St. James Park k rezidenci královské rodiny, kde probíhá střídání stráží. BUCKINGHAMSKÝ PALÁC – londýnská rezidence královské rodiny. TRAFALGARSKÉ NÁMĚSTÍ – známé náměstí s Nelsonovým sloupem. LONDÝNSKÉ OKO – novodobá atrakce, kouzelné výhledy.

5. den: WINDSOR – nejstarší nepřetržitě obývaná královská rezidence. Prohlédneme si královské sbírky a část komplexu s audioguidy. OXFORD – staré univerzitní město. Známá je čítárna oxfordské knihovna známá jako Radcliffe Camera.

6. den: LONDÝN * TOWER – pevnost, královský palác, vězení, mincovna, klenotnice, možnost prohlídky (UNESCO). TOWER BRIDGE – nejznámější londýnský most. GREENWICH – královská observatoř, přes kterou prochází nultý poledník. KŘÍDOVÉ ÚTESY – vycházka po křídových útesech nad Doverem (White Cliffs of Dover). Ve večerních hodinách přejezd pře kanál La Manche do Francie a přesun na ubytování ve Francii.

7. den: celodenní prohlídka francouzské metropole. PAŘÍŽ – projdeme si ty největší zajímavosti historického centra města. TROCADÉRO – terasy s úžasným výhledem na Paříž. MARTOVO POLE – rozlehlý park s typickou francouzskou zahradní architekturou. EIFFELOVA VĚŽ – symbol Paříže. Možnost výstupu do druhého či třetího patra, které je ve výšce 276 m. NOTRE – DAME – slavná katedrála nad řekou Seina.

8. den: PAŘÍŽ  – pokračování v návštěvě hlavního města Francie. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun domů.

9. den: návrat v ranních hodinách zpět k budově školy.

Mapa

Předběžná cena:13 300 

    Cena je pouze orientační. Závaznou nabídku Vám sdělíme na dotaz. Cena se vždy liší především podle velikosti skupiny, úrovně stravy a poloze nástupního místa.